اخبار

تعاونی‌های برتر استان زنجان انتخاب شدند

تعاونی‌های برتر استان زنجان انتخاب شدند
سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان استان زنجان گفت: ۶ تعاونی برتر و یک اتحادیه تعاونی استانی برای حضور و رقابت در جشنواره تعاونی‌های برتر کشوری انتخاب شدند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار روفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی اظهار داشت: در راستای تجلیل از تعاونی‌های برتر استان در شهریور ماه امسال 6 تعاونی برتر استان انتخاب شده‌اند.

وی با بیان اینکه تعاونی برتر استان به جشنواره تعاونی‌های برتر کشور معرفی شده‌اند تصریح کرد: امسال 277 واحد تعاونی استان در سامانه انتخاب تعاونی‌های برتر ثبت نام کرده بودند.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطر نشان کرد: تعاونی‌های برتر از حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به افزایش تعداد ثبت نام کنندگان تاکید کرد: امسال تعداد شرکت کنندگان در جشنواره تعاونی‌های برتر رشد قابل توجهی داشته که این میزان بیش از 40 درصد است.

دنیایی تاکید کرد: یکی از اهداف دولت و وزارت تعاون گسترش فعالیت تعاونی‌ها و افزایش سهم آن‌ها از تولید ناخالص داخلی کشور است که راهبرد‌های مختلفی در این زمینه تدوین شده است که اجرای موفق آنها می‌تواند سبب تغییرات چشمگیری در وضعیت تعاونی‌ها شود.

وی افزود: تجلیل از تعاونی‌های برتر استانی در هفته تعاون از تاریخ 11 تا 17 شهریورماه انجام می‌شود که تجلیل از تعاونی‌های برتر فرصتی را فراهم کرده است تا از نزدیک فعالیت این تعاونی‌ها رصد شده و مسئولان با مشکلات آن‌ها آشنا شوند.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ابراز کرد: تعاونی‌های انتخاب شده در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به شاخص‌های انتخاب تعاونی‌ها تصریح کرد: شاخص‌های تعریف شده با شاخص‌های سال گذشته متفاوت بوده است و این شاخص‌ها از طریق وزارت تعاون به استان‌ها ابلاغ شده است.

دنیایی افزود: شاخص‌های مالی و اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال، صادرات و ارزآوری، توسعه منطقه‌ای، توانمند‌سازی و رفاه اجتماعی 5 شاخص انتخاب تعاونی‌های برتر بوده است.

وی تاکید کرد: امسال به دنبال افزایش تعداد تعاونی‌ها و فعال کردن تعاونی‌های راکد در استان هستیم تا بتوانیم علاوه بر ایجاد اشتغال، ارزش افزوده نیز برای استان ایجاد کنیم.

 

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید