اخبار

جلسه صیانت از حقوق شهروندی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد

جلسه صیانت از حقوق شهروندی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد
جلسه صیانت از حقوق شهروندی و ترویج عفاف و حجاب به منظور تبیین و تشریح برنامه های 9 گانه صیانت از حقوق شهروندی و برنامه های 10 گانه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه با اشاره به فرمایشی از حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند:« به مجلس و دولت و دست اندرکاران توصیه می نمایم که قدر این ملت را بدانند و در خدمتگذاری به آنان خصوصا مستضعفان و محرومان و ستمدیدگان که نور چشمان ما و اولیای نعم همه هستند و جمهوری اسلامی ره آورد آنان و با فداکاریهای آنان تحقق پیدا کرد و بقای آن نیز مرهون خدمات آنان است فروگذار نکنید و خود را از مردم و آنان را از خود بدانید . » تعریفی از حقوق شهروندی ارائه کرده و حقوق شهروندی را ترکیبی از وظایف و مسئولیتهای شهروندان در قبال یکدیگر، شهر و دولت یا قوای حاکم بر کشور و نیز حقوق و امتیازاتی که دولت یا قوای دولتی ملزم به تامین آن است عنوان نمودند .

وی رعایت حقوق قانونی مراجعین و مخاطبین اداره کل و ادارات شهرستانهای تابعه را از وظایف اصلی کارکنان دانسته و تاکید نمودند هیچ کارمندی و یا مسئول اداره ای حق ندارد در ازای انجام وظایف اداری خود و یا در راستای بهره مندی مراجعین از حقوق قانونی خود منتی بر سر ایشان گذاشته و یا امتیازی را از ایشان مطالبه نماید .

غریوی رعایت حقوق شهروندی را خط  قرمز اداره کل متبوع خود دانسته و اعلام نمود در صورتی که این حقوق توسط هر کارمند یا مسئولی رعایت نشود متناسب با تخلف صورت گرفته برخورد خواهد شد .ایشان با اشاره به اینکه کارکنان دولت حق ندارند در مواردیکه مراجعه کننده ای خارج از حدود امتیازات قانونی درخواستی داشته باشد نسبت به آنها بی احترامی نمایند و کارکنان موظف اند ضمن رعایت احترام مراجعه کنندگان حقوق و امتیازات قانونی ایشان را با متانت و ادب تشریح نمایند .

این مقام مسئول در بخش دوم صحبتهای خود به ضرورت توجه به مقوله عفاف و حجاب پرداخته و رعایت عفاف و حجاب را حکمی عمومی دانسته که تنها مختص به بانوان نبوده و آقایان هم میبایستی عفاف و حجاب را در اندیشه، گفتار و رفتار خود رعایت نمایند .

وی از توجه کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این موضوع مهم اشاره کرده و متذکر شد: رفتاری که با مراجعه کنندگان در مقوله عفاف و حجاب صورت میگیرد، نبایستی به طریقی باشد که کرامت انسانی آنها دچار خدشه شده و تاثیر روانی نامطلوبی در ایشان به جای بگذارد .

۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید