اخبار

برگزاری همایش برند و توسعه بازار برای تعاونی های استان زنجان

برگزاری همایش برند و توسعه بازار برای تعاونی های استان زنجان
سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت از برگزاری همایش برند و توسعه بازار روز 11 شهریور درمحل سالن همایش های اتاق بازرگانی زنجان خبرداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی  اظهار کرد: این همایش در راستای راهبرد ششم از راهبردهای هفت گانه تدوین شده از سوی معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: آشنایی با زمینه های اخذ و توسعه برند، فراهم کردن زمینه توسعه و ارتقا خدمات شرکت های تعاونی و استفاده از ظرفیت های بازار ازجمله اهداف برگزاری همایش فوق است.
دنیایی به ثبت 277 شرکت تعاونی در جشنواره تعاونی های برتر استان اشاره و اضافه کرد: از مجموع این شرکت ها شش شرکت تعاونی و یک اتحادیه طی مراسمی در روز 14 شهریور تجلیل می شوند.
وی یادآورشد: همچنین 13 تعاونی نمونه و سه تعاونگر نمونه نیز از دیگر افرادی هستند که در روز جشن تعاون تجلیل خواهند شد.
سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های استان زنجان با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال و یک هزار و 218 تعاونی غیر فعال محسوب می شود.
هفت درصد تعاونی های این استان در بخش مسکن، 35 درصد در بخش کشاورزی، 23درصد در بخش صنعت و معدن، 29 درصد خدماتی و چند منظوره و حمل و نقل و شش درصد در سایر بخش ها اعم از تامین نیاز، اعتبار و سهام عدالت به ثبت رسیده اند.
از ابتدای شکل گیری تعاونی های سهام عدالت تاکنون در استان زنجان 830 هزار نفر به عضویت این تعاونی ها درآمده اند.
حمید دنیایی افزود: سهم بخش تعاون از اقتصاد کشور اندازه گیری نشده است اما آنچه به صورت میانگین ذکر می شود بیانگر سهم پنج درصدی تعاون در عرصه اقتصاد کشور است.

 

۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید