اخبار

13 طرح طی هفته تعاون در زنجان به بهره برداری می رسد

13 طرح طی هفته تعاون در زنجان به بهره برداری می رسد
مدیر کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 13 طرح تعاونی با 652 هزارو300 میلیون ریال سرمایه گذاری طی هفته تعاون در این استان به بهره برداری می رسد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه تعداد اعضای تعاونی های فوق رابیش از یک هزار نفر عنوان کرد و افزود: این میزان طرح زمینه اشتغال برای یک هزار و 450 نفر را فراهم کرده است.
وی سرمایه گذاری انجام شده برای 13 طرح مذکور را 652 هزار و 300 میلیون ریال عنوان و اظهارکرد: از این میزان 229 هزار و 700 میلیون ریال به صورت تسهیلات بانکی تامین شده است.
مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: شرکت تعاونی گلپرستوده، فولادکاران گوهردندی، میلاد دانه هیدج، قند شهد صایین هیدج، نگین دانه هیدج، پرطلایی گوندره، ایوان گستر خمسه، مجتمع خدمات رفاهی شهید موسی امینی، شرکت تعاونی مسکن هنرمندان و شرکت تعاونی مسکن آب منطقه ای از جمله طرح های تعاونی خدماتی، صنعتی و مسکن قابل بهره برداری درهفته تعاون است.
غریوی ادامه داد: طرح های تعاونی فوق در شهرستان های زنجان، ابهر و خدابنده به بهره برداری می رسد.
وی از تعاون به عنوان یکی از مهم ترین پایه های اقتصادی نام برد و اضافه کرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه باید سهم تعاون از اقتصاد کشور به 25 درصد می رسید که این امر محقق نشد.
وی ابراز امیدواری کرد، در برنامه ششم توسعه این هدفگذاری مورد توجه قرار گرفته و دستگاه های مختلف بخش تعاون را در رسیدن به اهداف تعیین شده بیش از پیش یاری رسانند.
سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های استان زنجان با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال و یک هزار و 218 تعاونی غیر فعال محسوب می شود.
هفت درصد تعاونی های این استان در بخش مسکن، 35 درصد در بخش کشاورزی، 23درصد در بخش صنعت و معدن، 29 درصد خدماتی و چند منظوره و حمل و نقل و شش درصد در سایر بخش ها اعم از تامین نیاز، اعتبار و سهام عدالت به ثبت رسیده اند.
از ابتدای شکل گیری تعاونی های سهام عدالت تاکنون در استان زنجان 830 هزار نفر به عضویت این تعاونی ها درآمده اند.
از11 تا 17 شهریور به عنوان هفته تعاون نامگذاری شده است.

 

۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید