اخبار

فعالیت شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان زنجان گسترش می‌یابد

فعالیت شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان زنجان گسترش می‌یابد
سرپرست معاونت تعاون اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به برنامه‌های حوزه تعاون و ضرورت گسترش فعالیت‌های دانش بنیان و نوآور در استان گفت: فعالیت شرکت‌های تعاونی دانش بنیان گسترش می‌یابد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  حمید دنیایی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های هفته تعاون در زنجان اظهار داشت: در راستای توسعه فعالیت‌های تعاونی هفت راهبرد ابلاغ شده که برای هریک از این راهبردهای هفتگانه برنامه راهبردی تدوین شده است.

وی تصریح کرد: برنامه‌ها و فعالیت معاونت تعاون در سه حوزه ایجاد، حمایت و نظارت  بر تعاونی‌ها معطوف شده است.

سرپرست معاونت تعاون استان زنجان با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان از اولویت‌های مورد توجه در ایجاد شرکت‌های تعاونی است، گفت: شرایط ویژه‌ای برای ایجاد این شرکت‌ها در نظر گرفته شده که حمایت‌های مطلوبی نیز برای این شرکت‌های تعاونی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه 14 شرکت تعاونی دانش بنیان در استان تشکیل شده است، گفت: اتحادیه شرکت‌های تعاونی دانش بنیان نیز در زنجان تشکیل شده است.

دنیایی با اشاره به حمایت‌ها در زمینه توسعه فعالیت تعاونی‌ها بیان کرد: برای تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد استان لازم است که حمایت‌های اداره از تعاونی‌ها فعال بیشتر شود.

وی با بیان اینکه بخش نظارتی تعاون نظارت جدی بر عملکرد تعاونی‌ها دارد، گفت: امروز نظارت جدی بر فعالیت تعاونی‌ها اعمال می‌شود اما تنها این اداره مسئولیت نظارت را عهده‌دار نبوده و انجام بازرسی‌ها با مشارکت اعضا، هیئت مدیره و بازرسان عملکرد موثرتری را دارد.

سرپرست معاونت تعاون استان زنجان گفت: 3 هزار و 950 تعاونی ثبت شده در استان وجود دارد که 2 هزار و 700 تعاونی از این تعداد فعال هستند.

وی ابراز کرد: بیش از 500 تعاونی نیز در زمینه تعاونی بانوان در استان به ثبت رسیده که از این تعداد 400 تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی فعال هستند.

دنیایی خاطرنشان کرد:  تعاونی‌هایی که بیش از 70 درصد اعضای آن را زنان تشکیل می‌دهند، به عنوان تعاونی زنان شناخته می‌شوند که بیشتر در زمینه‌هایی همچون صنایع دستی، کشاورزی، صنایع و خدماتی فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تنها 8 درصد تعاونی های مسکن استان با مشکل مواجه هستند، تصریح کرد: برای برطرف کردن مشکل تعاونی‌های مسکن تلاش‌های زیادی انجام شده که تشکیل کمیته ساماندهی تعاونی‌های مسکن نیز در این راستا بوده است.

سرپرست معاونت تعاون اداره کل کار استان زنجان بیان کرد: این اداره به دنبال پیگیری مشکلات این تعاونی‌ها بوده اما گاهی مشکل این تعاونی‌ها تنها از طریق مراجع قضایی امکان‌پذیر است.

۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید