اخبار

نشست خبری مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان برگزارشد

نشست خبری مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان برگزارشد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: رسیدن تعاون به جایگاه اصلی‌اش‌ نیازمند همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  احمد غریوی در نشست خبری که به مناسبت هفته تعاون برگزار شد، اظهار کرد: تعاون باید نقش محوری خود را در انضباط بخشیدن به امور مالی واقتصادی مردم ایفا کند و طبق هدف‌گذاری انجام شده در برنامه پنجساله پنجم بنابر این بود که تعاون سهم 25 درصدی را داشته باشد، اما با توجه به مشکلات تحریم این سهم تحقق نیافت و طبق آمار تعاون سهم پنج درصدی داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه برای رسیدن تعاون به جایگاه اصلی‌اش نیازمند همکاری و همیاری مردم ومسئولین هستیم، تصریح کرد: در همین راستا کمیته تعاون تشکیل شده که متشکل از دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط  وفعالان بخش تعاون است.

وی با اشاره به اینکه با این کار می‌توانیم مطمئن باشیم که تعاون سهم خود را در اقتصاد ملی تحقق خواهد بخشید، خاطرنشان کرد: هفته تعاون بهترین فرصت برای شناساندن تعاون وقابلیت های آن به مردم است.

غریوی با اشاره به مسئولیت ذاتی اداره‌کل تعاون در تبیین این جایگاه و تثبیت آن افزود: این امر نیازمند همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی است.

وی با اشاره به برنامههای این اداره‌کل در هفته تعاون خاطرنشان کرد: بیشترین رویکرد این اداره‌کل در زمینه فرهنگ‌سازی تعاون است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: در سال گذشته و سال جاری تفاهم‌نامه‌های مختلفی با دانشگاه‌ها منعقد شده تا بتوانیم از ظرفیت دانشگاه‌ها بهره‌مند شویم و طی روزهای آینده با حضور معاون وزارت تعاون نیز تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری و اداره‌کل تعاون منعقد خواهد شد و در همین راستا دستگاه‌های اجرایی به نوعی متعهد خواهند بود با رسیدگی به وظایف خود مندرج در سند توسعه بخش تعاون  تعاون را یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه تعاون در استان زنجان جایگاه خوبی دارد، گفت: امسال نیز اتاق تعاون استان برتر شده و تعاونی زرین تاک ابهر نیز به عنوان تعاونی برتر انتخاب شده است.

۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید