اخبار

شناسایی۱۵۰ شغل خدماتی توسط دستگاه‌های اجرایی استان زنجان

شناسایی۱۵۰ شغل خدماتی توسط دستگاه‌های اجرایی استان زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به ضرورت گسترش مشاغل خدماتی در استان گفت: ۱۵۰ شغل خدماتی توسط دستگاه‌های اجرایی استان شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار روفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های این اداره به مناسبت هفته تعاون اظهار داشت: برنامه‌های متنوعی به مناسبت هفته تعاون در استان اجرا می‌شود که از مهمترین این برنامه‌ها انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری زنجان در زمینه گسترش و توسعه  بخش تعاون استان است.

وی تعاون را یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: طبق هدف‌گذاری انجام شده در برنامه پنجم سهم 25 درصدی برای بخش تعاون از اقتصاد ملی پیش بینی شده بود که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و تحریم‌ها این امر محقق نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به لزوم مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان در ایجاد اشتغال در بخش تعاون افزود: هم اکنون سهم بخش تعاون 5 درصد برآورد می‌شود که با تدوین وابلاغ راهبرد‌های 7 گانه وزارت متبوع و همراهی دیگر دستگاههای ذیربط  امیدواریم این سهم در برنامه ششم توسعه افزایش یابد.

وی تاکید کرد: برای افزایش و توسعه فعالیت‌های تعاونی نیازمند هم افزایی همه دستگاه‌ها هستیم

غریوی افزود: برای هریک از راهبردهای هفتگانه 7 برنامه راهبردی در نظر گرفته شده است که اجرای این برنامه‌ها  با توجه به وضعیت بومی ومنطقه ای اجرایی می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطر‌نشان کرد: مهمترین هدف برنامه‌های هفته تعاون فرهنگ سازی و تشویق مردم به فعالیت در بخش تعاونی است چرا که بخش تعاون با سرمایه گذاری پایین تر اشتغال زایی بالایی را بدنبال دارد.

وی با اشاره به ضرورت تسریع در روند رسیدگی به تخلفات تعاونی‌ها عنوان کرد: متاسفانه هیچ گونه تفاوتی در رسیدگی به جرائم تعاونی‌ها با سایر جرائم در مراجع قضایی وجود ندارد که این امر عملا سبب ناامیدی شاکیان از روند رسیدگی می‌شود.

وی گفت: با ایجاد هیئت رسیدگی به تخلفات در بخش تعاون می‌توان سرعت رسیدگی به شکایت‌ها را افزایش داده و سبب تسریع در روند اجرای قانون شد.

غریوی نظارت بر تعاونی‌ها را تنها وظیفه اداره کل تعاون ندانست و تصریح کرد: هریک از اعضا تعاونی‌ها، بازرسان تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و نیز کارشناسان اداره تعاون وظیفه نظارتی بر عملکرد تعاونی‌ها را دارند که نظارت به موقع هریک از آن‌ها سبب کاهش تخلفات می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد کمیته تعاونی‌های مسکن در سال گذشته گفت: با توجه به تعداد بالای اعضای تعاونی‌های مسکن استان و نیز حل مشکلات این تعاونی‌ها کمیته ساماندهی تعاونی‌های مسکن تشکیل شده است که خروجی‌های مناسبی را نیز داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطر‌نشان کرد: در سال گذشته شناسایی و احصاء فعالیت تعاونی‌های استان انجام و تصمیماتی برای تعاونی‌های غیر فعال استان اتخاذ شده است.

 

۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید