اخبار

سهم بخش خدمات از اشتغال زنجان 11 درصد پایین تر از میانگین کشوری است

سهم بخش خدمات از اشتغال زنجان 11 درصد پایین تر از میانگین کشوری است
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سهم بخش خدمات از اشتغال این استان 37 و کشور47 درصد است که این امر بیانگر پایین بودن 11 درصدی سهم بخش خدمات این استان از سطح کشوری است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی از بازنگری قوانین و مقررات و تسهیل موانع موجود پیش روی سرمایه گذاری در استان به منظور حمایت از اشتغالزایی توسط دستگاه های متولی خبر داد.
وی اظهار کرد: بازنگری قوانین و مقررات و تسهیل موانع موجود پیش روی سرمایه گذاری به منظور ایجاد و حمایت از اشتغال و کارآفرینی در استان زنجان یکی از ضرورت های سیاست های اشتغال این استان است که در کارگروه تخصصی اشتغال پیگیری می شود.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: شناسایی ظرفیت های اشتغال و رفع موانع موجود با همدلی همه دستگاه ها امکان پذیر است.
یوسفی سهم بخش خدمات در اشتغال استان زنجان بر اساس آخرین آمار ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران طی سه ماهه نخست امسال را 37 درصد و سهم کشور را 47درصد عنوان و اضافه کرد: اشتغال بخش خدمات در استان زنجان 11 درصد از میانگین کشوری پایین تر است.
وی به ابلاغ دستورالعمل فعالیت های صنفی و توسعه خدمات از سوی استاندار به دستگاه های متولی در خرداد امسال اشاره و اظهار کرد: با ایجاد کمیته توسعه بخش خدمات درصدد شناسایی موانع موجود، ارایه راهکار و اصلاح ساختار برای افزایش میزان اشتغال در این حوزه هستیم.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: شناسایی مشاغل خدماتی غیر رسمی و شناسنامه دار کردن آن ها، شناسایی مشاغل خدماتی که به دلیل ایجاد تغییر در بستر جامعه شکل گیری این نوع مشاغل احساس می شود و گسترش برخی مشاغل خدماتی با قابلیت های توسعه ای از دیگر فعالیت های مورد توجه ذیل کمیته توسعه بخش خدمات استان زنجان است.
بر اساس آخرین آمار طی سه ماهه نخست امسال سهم بخش کشاورزی از اشتغال استان زنجان 33.4، بخش صنعت 29.6 و بخش خدمات 37 درصد است

 

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید