اخبار

توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه با تشکیل تعاونی‌های متعدد امکان‌پذیر است

توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه با تشکیل تعاونی‌های متعدد امکان‌پذیر است
امام جمعه قیدار با اشاره به نقش تعاونی ها در ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: توسعه اجتماعی و اقتصادی با تشکیل تعاونی‌های متعدد در جامعه فراهم می‌شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  حجت‌الاسلام علی طالبی در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: آموزش تعاون در مدارس باید به صورت کارشناسى شده از دوران کودکى آغاز شود چرا که واحدهای کوچک می‌توانند از طریق ایجاد واحدهای بزرگتر در قالب تعاونی‌ها با بهبود موقعیت در حل مشکل اشتغال نیز گام بردارند.

وی با بیان اینکه تعاون در آیات و روایات متعددی مورد تأکید قرار گرفته است، تصریح کرد: امروز روز تعاون است که تعاونى به معنای  تجمیع نیروها، فکرها و سرمایه‌های پراکنده و متفرق است که اهرم بسیار مناسبى براى توسعه اقتصادى و اجتماعى است که مى تواند در ارتقاى سطح درآمد و بهبود وضعیت اجتماعى جامعه مؤثر واقع شود.

امام جمعه قیدار با اشاره به اینکه کمبود سرمایه یکی از مهم‌ترین موانع توسعه اقتصادی به شمار می‌رود، گفت: سرمایه کم نیز به دلیل نبود فرهنگ سرمایه‌گذاری، صرف فعالیت‌های غیراقتصادی می‌شود این در حالی است که تشکیل و توسعه شرکت‌هاى تعاونى بهترین راه تجمع امکانات کم مالى افراد متوسط جامعه و طبقه کارگر و کشاورز است.

 

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید