اخبار

۲۷۰۰ تعاونی در استان زنجان فعالیت می‌کنند

۲۷۰۰ تعاونی در استان زنجان فعالیت می‌کنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در استان زنجان بیش از ۳ هزار و ۹۲۶ تعاونی ثبت شده وجود دارد که ۲ هزار و ۷۰۰ تعاونی فعال هستند

 

 

به گزار ش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در آغاز دهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان زنجان اظهار کرد: نهضت جهانی تعاون با وجود 206 میلیون تعاونی با حضور یک میلیارد نفر از جهان به تامین 3 میلیارد نفر از جهان کمک می‌کند.

وی با اشاره به ایجاد 250 هزار فرصت شغلی توسط تعاون بیان کرد: توجه به امر تعاون و نامگذاری سال به نام تعاون نشان از اهمیت بسزای آن است.

غریوی با اشاره به نقش فعال زنان در تعاونی‌ها تصریح کرد: یک میلیون و 400 هزار نفر برابر با 15 درصد کل اعضای تعاونی‌ها است.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در بخش تعاون اضافه کرد: برای توسعه تعاون نیز اقدامات متعددی از جمله راه‌اندازی صندوق توسعه تعاون، تدوین سند بخش توسعه تعاون، تدوین تعاونی‌های توسعه شهرستانی، تعاونی های سهامی عام برای توانمندسازی برای ورود مردم به اقتصاد مقاومتی اقدامات لازم انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطر نشان کرد: انجام مطالعات به منظور بررسی ظرفیت‌ها، فرصت‌ها، محدودیت‌ها و طراحی الگوی مناسب اجرایی و مدیریتی، تبیین و امکان سنجی زمینه های تعامل، طراحی زنجیره تأمین کالا و خدمات در درون بخش تعاونی، سازماندهی پیوندهای تجاری بین تعاونی‌ها و تقویت زنجیره‌های ارزش افزوده در درون بخش تعاونی، کمک به اجرای روش‌های اعتباری و تضمین ریسک در تبادلات بین شبکه‌ای تعاونی‌ها از مهم‌ترین اقدامات وزارت تعاون در راستای تحقق راهبردهای هفت گانه طرح تحول بخش تعاون است.

وی با اشاره به وضعیت تعاون در استان زنجان گفت: در حال حاضر 3 هزار و 925 تعاونی در استان زنجان ثبت شده است که 2 هزار و 700 تعاونی آن فعال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه از مجموع تعاونی‌های استان یک هزار و 218 تعاونی غیرفعال محسوب می‌شود، اضافه کرد: هفت درصد تعاونی‌های این استان در بخش مسکن، 35 درصد در بخش کشاورزی، 23 درصد در بخش صنعت و معدن، 29 درصد خدماتی و چند منظوره و حمل و نقل و 6 درصد در سایر بخش‌ها از  جمله تامین نیاز، اعتبار و سهام عدالت به ثبت رسیده‌اند.

غریوی ادامه داد: از محل فعالیت تعاونی‌ها 40 هزار فرصت شغلی در زنجان ایجاد شده است و برای تحقق برنامه‌ها کمیته تعاون نیز تشکیل شده است و مورد تایید قرار گرفته است و تلاش بر این است که از همکاری دستگاه‌های دیگر برای اجرای راهبردها و اجرای برنامه‌های مورد نظر استفاده شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر بیان کرد: در این راستا تعدادی از تعاونیهای برتر حائز شرایط در این جشنواره تجلیل خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: در سال جاری یک تعاونی به عنوان تعاونی برتر انتخاب شده است که این نیز افتخاری بر افتخارات تعاونی‌های استان زنجان است.

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید