اخبار

بیش از 80 درصد مردم زنجان در تعاونی‌ها عضویت دارند

بیش از 80 درصد مردم زنجان در تعاونی‌ها عضویت دارند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از عضویت بیش از 80 درصدی مردم زنجان در تعاونی‌های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان گفت: طبق هدف‌گذاری انجام شده در برنامه پنجساله پنجم بنابر این بود که تعاون سهم 25 درصدی در اقتصاد ملی را داشته باشد، اما با توجه به مشکلات تحریم این سهم تحقق نیافته و تنها پنج درصد از این سهم محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه رساندن تعاون به جایگاه اصلی و تحقق سهم 25 درصدی تعاون از بخش اقتصاد نیازمند همکاری مردم ومسئولین دستگاه های اجرایی ذیربط است، تصریح کرد: در همین راستا کمیته تعاون استان تشکیل شده است که نسبت به بررسی وضعیت و جایگاه تعاون بر این اساس اقدام واز مدیران دیگر دستگاه های اجرایی استفاده شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه طبق آمار 80 درصد از مردم زنجان در تعاونی‌های استان عضویت دارند، اضافه کرد: این آمار با در نظر گرفتن اعضاء سهام عدالت به دست آمده است.

غریوی با اشاره به اینکه 750 هزار نفر از مردم استان در تعاونی‌های سهام عدالت عضویت دارند، افزود: 200 هزار نفر نیز در سایر تعاونی‌ها عضو هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد تعاونی‌ها و اتحادیه‌های ثبت شده در سامانه حدود 4 هزار مورد است، تصریح کرد: از این تعداد 2 هزار و 700 تعاونی فعال بوده و یک‌هزار و 200 تعاونی غیرفعال است.

این مسئول در ادامه با ارائه گزارشی از تعاونی‌های تازه تشکیل شده در سال جاری و سال گذشته خاطرنشان کرد: سال گذشته 90 تعاونی و امسال نیز 30 تعاونی جدید در استان تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: همچنین از سال گذشته تاکنون 248 واحد تعاونی منحل و یا ادغام شده است.

.

 

۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید