اخبار

کمیته تعاون در زنجان تشکیل می‌شود

کمیته تعاون در زنجان تشکیل می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی استان زنجان گفت: کمیته تعاون با هدف گسترش و توسعه فعالیت‌های تعاونی در زنجان تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی اظهار داشت: در راستای توسعه فعالیت‌های تعاونی در استان این کمیته در ذیل کارگروه امور اقتصادی تشکیل می‌شود.

وی تصریح کرد: عدم حمایت و همراهی دستگاه‌های اجرایی میتواند یکی از مشکلات موجود در عدم توسعه فعالیت‌های تعاونی محسوب شود که  این موضوع با تشکیل کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خاطر‌نشان کرد: بخش تعاون با سرمایه‌های اندک افراد ایجاد شده‌است که می تواند نقش بسزایی در ایجاد اشتغال داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد هر فرصت شغلی در بخش تعاون سرمایه‌گذاری کمتری نیاز است، عنوان کرد: برای حمایت از بخش تعاون ضرورت اختصاص اعتبار برای ارائه تسهیلات موضوعی جدی است چرا که مشکل بسیاری از واحدهای تعاونی کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش است.

غریوی با اشاره به ضرورت اختصاص اعتبارات تسهیلات به تعاونگران افزود: متاسفانه در طی سال‌های اخیر اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری ابلاغ نشده است و تنها 63 میلیارد ریال به مشاغل خانگی اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: تسهیلات ارائه شده در بخش مشاغل خانگی به صورت قرض‌الحسنه بوده و به دستگاه‌های اجرایی متولی امر در این زمینه ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به ایجاد 2 شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی تصریح کرد: انجام فعالیت‌های عمران و آبادانی شهرها و روستاهای شهرستان حوزه فعالیت و سرمایه‌گذاری، مالکیت و مدیریت در فعالیت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مربوط از جمله کارهای است که در اساسنامه فعالیت‌های تعاونی آورده شده است.

وی عنوان کرد: هدف از ایجاد شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی تسریع در رشد و توسعه شهرستان‌ها،هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی، بسترسازی برای ورود بخش‌های تعاونی و خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی است.

غریوی بیان کرد: امسال بر اساس تکلیف تعیین شده دو شرکت تعاونی توسعه و عمران در شهرستان‌های زنجان و خدابنده ایجاد می‌شود

وی با اشاره به تعیین هیئت موسس در این شهرستان‌ها گفت: حداقل تعداد اعضای جهت ثبت تعاونی باید به میزان نیم درصد جمعیت آن شهرستان باشد که این امر سبب مشارکت مردم در فعالیت‌های تعاونی می‌شود.


۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید