اخبار

تشکیل تعاونی های کشاورزی واستفاده از ظرفیت این بخش سبب ارتقای جایگاه بخش کشاورزی زنجان می‌شود

تشکیل تعاونی های کشاورزی واستفاده از ظرفیت این بخش سبب ارتقای جایگاه بخش کشاورزی زنجان می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید بر لزوم بهبود شرایط صادراتی در بخش محصولات و فرآورده‌های کشاورزی گفت: این مهم تنها با تشکیل تعاونی در مناطق روستایی امکان‌پذیر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان غلامحسین جمیلی با تاکید بر لزوم ارتقا جایگاه بخش کشاورزی استان اظهار داشت: برای نائل شدن به این هدف ضروری است تا کشاورزان و تولیدکنندگان با تشکیل تعاونی وضعیت تولید بخش کشاورزی انسجام قابل قبولی را به این بخش ببخشند.

وی با بیان اینکه عمده پروسه تولید بخش کشاورزی استان به صورت سنتی انجام می‌گیرد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد بکارگیری روش‌های نوین در مراحل تولید تا مصرف محصولات و فرآورده های بخش کشاورزی در ارتقاء جایگاه این بخش نقش پررنگی را ایفا کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان ابراز کرد: استفاده از نهاده‌های پربازده و اصلاح شده، کود موثره و سایر در بهبود جایگاه بخش کشاورزی تاثیرگذار است که باید مدنظر کارشناسان و بهره‌برداران این بخش قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح الگوی کشت در اراضی کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: معتقدم توجه به این مهم در کنار اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی سبب ایجاد یک تحول در این بخش می‌شود.

جمیلی با اشاره به محدودیت‌های مربوط به آب و مشکلات به وجود آمده خاطرنشان کرد: واقعیت این است که دیگر چاره ای جز فروش آب به قیمت تجاری در بخش مصرف نداریم که البته صنعت کشاورزی هم نباید از این موضوع استثنا شود.

وی عنوان کرد: معتقدم توجه به این موضوع علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب سبب اصلاح مدل‌های تولید و ارتقا بهره‌وری در مصرف می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان اظهار داشت: امیدوارم مسئولان و مردم با توجه به این مباحث یاد شده سبب ارتقا جایگاه بخش کشاورزی استان و در نتیجه بهبود صادرات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی به بازارهای مصرف خارجی شوند.

 

۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید