اخبار

120 نوع شغل جدید در زنجان شناسایی شده‌ است

120 نوع شغل جدید در زنجان شناسایی شده‌ است
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از شناسایی 120 شغل جدید در حوزه خدمات وگردشگری در سطح استان خبر داد و گفت: تلاش می‌شود این مشاغل شناسنامه‌دار شوند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  محمدرضا یوسفی در جمع خبرنگاران از تشکیل کمیته گسترش مشاغل خدماتی در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: کمیته گسترش مشاغل خدماتی در سه حوزه با سه محور مشخص طراحی شده فعالیت می‌کند.

وی مشاغل بومی فاقد شناسنامه در استان زنجان را محور نخست فعالیت کمیته گسترش مشاغل خدماتی اعلام و اضافه کرد: برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای هویت‌دار کردن این مشاغل است که در مرحله نخست 120 شغل شناسایی شده است.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تدوین استانداردهای آموزشی مورد نیاز برای مشاغل را از دیگر محورهای فعالیت برای کمیته گسترش مشاغل خدماتی عنوان کرد و افزود: زیرساخت مورد نیاز برای استانداردسازی این مشاغل با همکاری دستگاه‌های ‌مسئول از جمله راه و شهرسازی یا شرکت شهرک‌های صنعتی فراهم می‌شود.

یوسفی تسهیل روند اداری برای فعالیت مشاغل را از مزایای شناسنامه‌دار شدن مشاغل اعلام کرد و گفت: این اقدام روند معرفی صاحبان این مشاغل را به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات تسهیل می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی از مشاغل با توجه به نیاز روز جامعه ایجاد شده است، ادامه داد: نگهداری از سالمندان و پاسخگویی به نیازهای آن‌ها یکی از این مشاغل است که ضرورت آن در جامعه کنونی به شدت احساس می‌شود.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه مشاغل بخش خدمات بیان کرد: تلاش می‌شود با شناسایی و رفع مشکلات موجود در قوانین، حوزه کسب و کار ارتقا یابد.

یوسفی از برنامه‌ریزی برای رفع موازی کاری دستگاه‌های اجرایی در صدور مجوز فعالیت برای مشاغل خبر داد و تاکید کرد: تلاش می‌شود این معضل در اسرع وقت برطرف شود.

 

۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید