اخبار

۲۴۸ واحد تعاونی غیرفعال در استان زنجان منحل یا ادغام شده است

۲۴۸ واحد تعاونی غیرفعال در استان زنجان منحل یا ادغام شده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ۲۴۸ واحد تعاونی غیر فعال از سال گذشته تا امسال در استان زنجان منحل و یا ادغام شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تعاون به عنوان یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور توانسته در کشور نقش اساسی و محوری داشته و در انضباط  بخشی به مسائل اقتصادی مردم نقش ایفا کند.

.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه دولت و وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی  نقش ویژه‌ای در تحقق سهم تعاون در اقتصاد ملی دارند، افزود: سند توسعه تعاون برای رسیدن به سهم واقعی تعاون در سال ۹۲ به تصویب رسید که تحقق کامل اهداف مورد نظر در سند یاد شده نیاز به همراهی دیگر دستگاههای اجرایی ذیربط دارد.

.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: رویکرد این اداره کل فرهنگ سازی در بخش تعاون بوده و اگر بتوانیم از نظر فرهنگی تعاون را در جامعه نهادینه کنیم ومشارکت و همراهی دستگاههای اجرایی ذیربط را جلب نماییم، می‌توانیم به قرار گرفتن تعاون در جایگاه واقعی خود خوشبین باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۹۰ تعاونی و امسال نیز ۳۰ تعاونی جدید در استان تشکیل شده است.

غریوی با بیان اینکه در سال گذشته ۷۳ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته به بحث اشتغال به دلیل سود بالای بانکی مورد استقبال قرار نگرفت، افزود: تاکنون تسهیلات در این زمینه اختصاص نیافته است ودر صورت پیش بینی تسهیلات بانکی اولویت در اعطاء تسهیلات واحدهایی خواهد بود که درسال جاری به بهره برداری برسند ونیروی کارزیادی را بتوانند مشغول کارنمایند .

وی در خصوص شرکت‌های توسعه وعمرانی شهری اظهار داشت: موظف هستیم دو تعاونی امسال در این زمینه تشکیل شود که جلساتی در این زمینه برگزار شده است وتلاش میشود طبق برنامه این مهم تاپایان سال تحقق یابد

 

۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید