اخبار

81 خانه بهداشت کارگری در زنجان فعال هستند

81 خانه بهداشت کارگری در زنجان فعال هستند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 81 خانه کارگری در این استان وظیفه رسیدگی به بهداشت کار کارگران واحدهای صنعتی این استان را بر عهده دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان اجمد غریوی در هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: این استان با یک میلیون و 622 هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان و 17 بخش است که از این تعداد بیش از 65 درصد جامعه شهری و 34 درصد جامعه روستایی آن را تشکیل می دهند.
وی نرخ مشارکت اقتصادی در استان زنجان را 38.1 درصد عنوان و اظهار کرد: میزان سهم مشارکت اقتصادی زنان 12.4 و مشارکت اقتصادی مردان 64.5 درصد است.
مدیر کل تعاون، کار و راه اجتماعی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری در زنجان تا پایان سال 93 بیش از 9 درصد بود که این میزان در سه ماهه نخست امسال به 8.5 درصد کاهش یافته است.
متوسط نرخ بیکاری در کشور 10.8درصد است.
غریوی سهم اشتغال استان زنجان طی سه ماهه نخست امسال را به ترتیب در بخش خدمات37 درصد، کشاورزی 33.4 درصد و بخش صنعت را 29.6 درصد برشمرد.
سهم بخش خدمات در اشتغال کشور 48 درصد است.
وی به ثبت نام 9 هزار و 931 نفر جوینده کار در مراکز کاریابی استان زنجان طی سال گذشته اشاره و اضافه کرد: 15 مرکز کاریابی در زنجان فعال هستند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تعداد شرکت های تعاونی موجود در این استان را سه هزار و 920 شرکت برشمرد و گفت: از این تعداد دو هزار و 700 شرکت تعاونی فعال است.
غریوی یادآورشد: این شرکت های تعاونی 44 هزار فرصت شغلی در زنجان به وجود آورده اند.
وی اعضای شرکت های تعاونی فعال را با احتساب شرکت تعاونی سهام عدالت، یک میلیون نفر عنوان و اظهار کرد: این تعداد 90 درصد جمعیت این استان را شامل می شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان میانگین زمان رسیدگی به پرونده های ارجاعی به هیات های حل اختلاف استان زنجان را 20 روز عنوان کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال یک هزار و 360 دادخواست به هیات های حل اختلاف این استان رسیده است.
غریوی افزود: 81 خانه کارگری در این استان وظیفه رسیدگی به بهداشت کار کارگران واحدهای صنعتی را بر عهده دارند.

 

۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید