اخبار

واگذاری بیش از 1500 واحد مسکن مهر در زنجان

واگذاری بیش از 1500 واحد مسکن مهر در زنجان
مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان از واگذاری یک‌هزار و 555 واحد مسکن مهر به متقاضیان زنجانی در آینده نزدیک خبر داد
مهدی اشراقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان، وضعیت پروژه‌های مسکن مهر در زنجان را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: هم اکنون پروژه‌های 22 بهمن، امیرکبیر و قطعات یک، سه و چهار گلشهر کاظمیه با اتمام سفت کاری وارد فاز نازک کاری شده‌اند که پروژه 22 بهمن با 99 در صد پیشرفت فیزیکی در مرحله نازک کاری بوده و مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد.
وی با بیان اینکه پروژه 22 بهمن از مرداد 88، پروژه‌های امیرکبیر و قطعات یک، دو، سه و چهار گلشهر کاظمیه و پروژه پونک از اول آذر 88 وارد فاز نازک کاری شده‌اند، اظهار داشت: هم اکنون این پروژه‌ها پیشرفت قابل توجهی در مرحله نازک کاری دارند که تلاش می‌کنیم تا اواسط امسال به متقاضیان واگذار کنیم.
مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان در ادامه به پیشرفت فیزیکی سایر پروژه‌های مسکن مهر اشاره کرد و افزود: تا پایان اردیبهشت در مرحله نازک کاری پروژه 22 بهمن 99 درصد، قطعه یک گلشهرکاظمیه 48 درصد، قطعه دو گلشهرکاظمیه 32 درصد و قطعه سه گلشهر کاظمیه 45 درصد، قطعه چهار گلشهر کاظمیه 44 درصد، پروژه امیرکبیر 58 درصد و پروژه پونک 36 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.
وی اضافه کرد: برای تسریع در انجام عملیات ساختمانی و استفاده بهینه از شرایط خوب آب و هوایی، با وجود اینکه پروژه‌های قطعات شش و هفت گلشهر در مرحله سفت کاری به ترتیب 91 و 87 درصد پیشرفت دارند اما بخشی از عملیات نازک‌کاری به طور همزمان در آنها انجام می‌شود که هم اکنون از شش در صد پیشرفت فیزیکی برخوردارند.
اشراقی با اشاره به سرعت بالای پروژه‌های مسکن مهر در زنجان گفت: برای ساخت پروژه‌های مسکن مهر 36 ماه زمان در نظر گرفته شده بود که به همت متخصصان و کارشناسان مجرب از یک سو و توان و قدرت اجرایی و تعهد از سوی دیگر موجب شده است، این پروژه‌ها کمتر از دو سال در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی نقش بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان در پروژه‌های مسکن مهر را عامل چهارم عنوان کرد و گفت: توان تخصصی بنیاد مجموعه نظارت بر پروژه‌ها را تضمین می‌کند.
مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان با بیان اینکه شرکت جهاد نصر از جمله شرکت‌های عضو بنیاد است که کار ساخت پروژه‌های مسکن مهر را انجام می‌دهد، افزود: این شرکت سابقه مدیریت و پیمانکاری پروژه‌های بزرگ در سطح استان را داراست و از نظر فنی توانمندی بسیار بالایی دارد.
وی افزود: علاوه بر شرکت جهاد نصر تشکیلاتی با عنوان معاونت فنی و اجرایی در بنیاد تشکیل یافته تا تفکری سیستماتیک بر پروژه‌ها حاکم شود، این معاونت را مجموعه‌ای متخصص از مهندسان با سابقه عمران، صنایع و کامپیوترتشکیل می‌دهند که با استفاده از نرم‌افزار "پریماورا " گزارش‌های ماهانه را به مسئولان تحویل می‌دهند.
اشراقی اضافه کرد:علاوه بر این یک شرکت مهندسین مشاور و یک آزمایشگاه نیز معاونت فنی و اجرایی را در انجام وظیفه یاری می‌دهند که به طور مداوم در کارگاه‌ها مستقر بوده و بر کیفیت انجام پروژه‌ها نظارت کامل دارند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هرگونه مصالحی که در اجرای پروژه‌ها مورد استفاده قرار گیرد، باید ابتدا مراحل کنترل کیفی خود را در آزمایشگاه با موفقیت پشت سر بگذارد تا پس از آن کارفرما اجازه عملیات عمرانی داشته باشد با این روند به جرئت می‌توان گفت بالاترین استانداردها و آیین‌نامه‌های ساختمانی در اجرای پروژه‌های مسکن مهر لحاظ شده است و اعضای این تعاونی مسکن ایمن و با کیفیت را تحویل می‌گیرند.
‌پیش از این زمان واگذاری این واحدها پایان سال 88 اعلام شده بود.
۲۳ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید