اخبار

200 فرصت شغلی جدید در زنجان شناسایی شده است

200 فرصت شغلی جدید در زنجان شناسایی شده است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به تشکیل جلسات اتاق فکر توسعه بخش خدمات وحضور مدیران دستگاه های اجرایی در این جلسه و برسی کارشناسی انجام شده بیش از 200 شغل جدید در حوزه خدمات وگردشگری در سطح استان زنجان شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در جلسه کمیته تعاون استان  افزود: در راستای توسعه و پیشرفت کشوردانشگاه ها موظف به تربیت نیروی انسانی خلاق است.
وی اظهار کرد: بخش صنعت نیز باید زمینه و بستر لازم برای به کار گیری نیروهای آموزش دیده برای توسعه و اعتلای کشور را فراهم کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تعامل صنعت و دانشگاه برای پیشبرد اهداف توسعه ای نظام اسلامی را مهم ارزیابی کرد و گفت: سنجش نیازهای بازار کار و تناسب ارایه آموزش ها در مراکز علمی و آموزشی از نیازهای ضروری بازار کار است.
غریوی بااشاره به رشد نیاز بازار کار این استان در نیمه دوم سال اضافه کرد: بخش تعاون با توجه به ظرفیت های بالقوه برای استفاده از سرمایه های خرد جهت تولید می تواند نقش بسزایی درایجاد اشتغال و کاهش میزان بیکاری جامعه ایفا کند.

:وی خاطرنشان ساخت: در صورت فراهم شدن امکانات و زیرساخت‌ها، منابع مالی و بانکی سهم بخش تعاون از اقتصاد ملی در برنامه ششم توسعه کشورمی تواند از حدود 6 درصد کنونی به 15 درصد می‌رسد.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده درصورت فراهم شدن امکانات و زیرساخت‌های لازم، تامین منابع مالی و بانکی ازطریق صندوق توسعه ملی مقدمات این امر به کمک دستگاه‌های اجرایی فراهم شود.

غریوی اظهار کرد: رسیدن به این سهم از اقتصاد ملی هدفی بلند در زمان پنج ساله است و باید برای تحقق این مهم تلاش کنیم.

 

 

۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید