اخبار

برای توسعه مشاغل خدماتی دراستان زنجان سه محور تعیین شده است

برای توسعه مشاغل خدماتی دراستان زنجان سه محور تعیین شده است
مدیرکارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی استان زنجان با اشاره به تدوین سه محور برای توسعه مشاغل خدماتی در استان ابراز کرد: محور اول شناسایی مشاغل خدماتی است که در استان وجود داشته اما شناسنامه‌دار نبوده‌اند که در این راستا اقداماتی همچون حمایت مالی وآموزشی از این مشاغل به عمل

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی افزود: شناسایی شغل، ارائه برنامه آموزشی مهارتی برای متقاضیان شغل، تامین زیر ساخت‌های گسترش شغل توسط دستگاه‌ها و ارائه حمایت‌های مالی از طریق پرداخت تسهیلات با مشارکت بانک‌ها از جمله اقدامات در محور اول است.

وی خاطرنشان کرد: در محور دوم مشاغل خدماتی که در استان وجود ندارند مورد توجه قرار گرفته و زمینه‌های ایجاد این مشاغل در استان فراهم می‌شود.

یوسفی بیان کرد: با توجه به ارتقای سطح سلامت جامعه مشاغل خدماتی در حوزه سلامت و سالمندان شناسایی واحصاء شده‌اند و زیر ساخت‌ها و حمایت‌های مالی برای ایجاد این مشاغل در استان در حال تدوین است.

وی عنوان کرد: در سومین محور توسعه مشاغل خدماتی در دستور کار قرار گرفته و زمینه‌های توسعه مشاغل با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های تدوین شده تسهیل می‌شود.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به ضرورت بهبود فضای کسب‌وکار در استان بیان کرد: موانع موجود در فضای کسب و کار شناسایی شده است که به دنبال آن هستیم تا اقداماتی را بویژه در زمینه اصلاح قوانین و مقررات داشته باشیم.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خاطر نشان کرد: در زمینه ایجاد مشاغل خدامتی در حوزه سلامت و بهداشت هماهنگی‌هایی با دانشگاه علوم پزشکی در این باره به عمل آمده است.

وی گفت: موازی‌کاری در صدور مجوز مشاغل در این حوزه با هماهنگی انجام شده بین علوم پزشکی و اصناف مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهایی برای حذف این موازی کاری‌ها تدوین شده است.

یوسفی افزود:‌ مقرر شده است که دانشگاه علوم پزشکی لیستی از مشاغل خدماتی در حوزه بهداشت و سلامت را به همراه راهکارها در زمینه رفع موانع و تسهیل در صدور مجوز به کمیته مشاغل خدماتی ارائه دهند

 

۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید