اخبار

کار تشکیل شرکت تعاونی شهرستان زنجان از دو سال گذشته آغاز شده است

کار تشکیل شرکت تعاونی شهرستان زنجان از دو سال گذشته آغاز شده است
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کار تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی از دو سال گذشته آغاز شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  از زنجان، حمید دنیایی ظهر امروز در جلسه توجیهی تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان زنجان اظهار کرد: تعاونی‌ها در جهان فعالیت خود را از 170 سال گذشته آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نخستین تعاونی کار خود را در انگلستان آغاز کرده است، ادامه داد: نخستین تعاونی ایران در شهرستان گرمسار در حوزه کشاورزی فعال شد.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به تصویب قانون اساسی عنوان کرد: اصل 44 قانون اساسی بر ایجاد و تشکیل تعاونی‌ها در کشور تاکید دارد.

دنیایی با اشاره به اینکه در هر شهرستان یک شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی تشکیل می‌شود، اضافه کرد: همه افراد حقیقی متولد یا ساکن یا شاغل در شهرستان می‌توانند به عضویت این تعاونی در آیند.

وی هدف از تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی را تسریع در رشد و توسعه شهرستان‌ها عنوان و خاطر نشان کرد: هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی، بسترسازی برای ورود به بخش‌‌های تعاونی و خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی و انجام طرح‌هایی که به دلیل افزونه‌زا بودن آن‌ها قابل واگذاری به بخش خصوصی نیستند از جمله اهداف ایجاد شرکت‌های تعاونی در هر شهرستان است.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه استارت ایجاد شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان زنجان از دو سال پیش زده شده است، ادامه داد: تاسیس این شرکت به دلیل بروز برخی مشکلات متوقف شده بود.

دنیایی با اشاره به اینکه مرحله انتخاب مجمع عمومی موسس و افتتاح حساب صورت گرفته است، اضافه کرد: هنوز مرحله پذیره‌نویسی این تعاونی انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه حداقل باید 2 هزار و 500 نفر عضو این تعاونی باشند، گفت: برای اعضای این تعاونی حداکثری در نظر گرفته نشده است.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه همه افراد می‌توانند در این شرکت تعاونی عضو شوند، تاکید کرد: حضور و عضویت در تعاونی‌های دیگر مانعی برای عضویت در شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان زنجان نیست.

 

۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید