اخبار

شرکت های تعاونی زمینه اشتغال 44 هزار نفر را در زنجان فراهم کرده اند

شرکت های تعاونی زمینه اشتغال 44 هزار نفر را در زنجان فراهم کرده اند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: شرکت های تعاونی موجود در زمینه های مختلف تولید، توزیع و خدمات در این استان زمینه اشتغال 44 هزار نفر را فراهم کرده اند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجماعی استان زنجان احمدغریوی  افزود: نزدیک به چهار هزار شرکت تعاونی در استان زنجان به ثبت رسیده که از این تعداد دو هزار و 700شرکت تعاونی فعال است.
وی اظهار کرد: اعضای شرکت های تعاونی موجود با احتساب اعضای شرکت تعاونی سهام عدالت یک میلیون نفر می باشد که این میزان 90 درصد مردم استان را دربر می گیرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از 33 اتحادیه موجود در این استان 26 اتحادیه فعال هستند.
غریوی تعداد مراکز کاریابی موجود در استان زنجان را 15 مرکز عنوان و اضافه کرد: پارسال 9 هزار و 931 نفر در مراکز کاریابی مذکور ثبت نام کرده اند.
وی ادامه داد: بخش تعاون بستر مناسبی برای تجمیع سرمایه های کم و انجام فعالیت های بزرگ اقتصادی با بهره گیری از توان و تخصص افراد در حوزه های مختلف است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بخش دولتی به تنهایی نمی تواند نیازهای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در زمینه اشتغال را مرتفع کند.
غریوی اظهار کرد: ارتقای روابط و تقویت عدالت اجتماعی، رسیدن به رونق اقتصادی و رشد و توسعه استان در گرو توسعه بخش خصوصی و تعاونی است.
وی ظرفیت های بخش دولتی در راستای ایجاد اشتغال برای اقشار مختلف جامعه را محدود خواند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد کشور طبق برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: متاسفانه با توجه به مشکلات اقتصادی این امر محقق نشد که امید می رود توجه به بخش تعاون در برنامه ششم ادامه داشته باشد.

 

۲۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید