اخبار

زنجان به لحاظ فضای کسب و کار در جایگاه چهارم کشوری قرار دارد

زنجان به لحاظ فضای کسب و کار در جایگاه چهارم کشوری قرار دارد
استاندار زنجان گفت: بر اساس پایش فضای کسب و کار کشور در سال 93، این استان با 5.03 درصد در جایگاه چهارم کشوری قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان جمشید انصاری  با تسلیت سالروز شهادت جانسوز اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش افزود: بر اساس آخرین پایشی که از فضای کسب و کار کشور در سال 93 منتشر شده و گزارش تجمیعی آن از سوی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، استان زنجان به لحاظ فضای کسب و کار جایگاه خوبی دارد.
وی با بیان اینکه پروژه پایش فضای کسب و کار بیش از دو سال است که در کشور اجرا می شود، خاطرنشان کرد: این پروژه توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اجرا می شود و حدود 280 تشکل اقتصادی توسط این مرکز در استان های مختلف کشور شناسایی شده است و هر سه ماه یک بار نظرسنجی هایی را از این تشکل ها انجام می دهد.
استاندار زنجان گفت: این نظرات در حوزه هایی است که به روان بودن و یا سخت بودن فضای کسب و کار کشور مربوط می شود.
انصاری صدور آسان و یا سخت مجوز فعالیت صنعتی، تامین زیرساخت های مورد نیاز از قبیل آب، برق و گاز، مشکلات و دشواری های دریافت تسهیلات واحدهای صنعتی را از جمله سوالات این نظر سنجی ها از 280 تشکل اقتصادی عنوان کرد.
وی ادامه داد: در نهایت نتایج نظرسنجی های این تشکل ها جمع بندی می شود و استان هایی که فضای کسب و کار در آن مناسب تر و همراهی با سرمایه گذاران مطلوب نیست، احصا می شود.
استاندار زنجان میانگین نمره فضای کسب و کار کشور را 5.81 عنوان کرد و گفت: این نمره بر اساس گزارش سه ماهه سوم سال 93 است.
انصاری بدترین وضعیت را نمره 10 و بهترین آن را صفر بیان کرد و افزود: موانع اندازه گیری شده است و از صفر تا 10 هر چه موانع بیشتر باشد نمره بیشتری تعلق می گیرد.
وی تاکید کرد: از 10 نمره شاخص فضای کسب و کار کشور 5.81 است که از نصف بالاتر است.
انصاری یادآورشد: در نظر سنجی فضای کسب و کار مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نمره هیچ استانی زیر پنج نیست و همه استان ها بالاتر از پنج و تا نمره هفت رسیده اند.
استاندار زنجان با بیان اینکه این استان با نمره 5.55 در سه ماهه سوم 'پاییز' سال 93 رتبه ششم را داشت، گفت: در زمستان همین سال شاخص فضای کسب و کار در کشور بدتر شده است.
انصاری اظهارکرد: شاخص کشوری از نمره 5.81 در پاییز به نمره 6.01 در زمستان رسید.
وی تاکید کرد: در زمستان رتبه استان زنجان با 5.21 نمره از ششم به پنجم ارتقا یافت که وضعیت فضای کسب و کار در زمستان 93 به نسبت پاییز همین سال بهتر شده است.
استاندار زنجان گفت: بر اساس آخرین پایشی که از فضای کسب و کار کشور در سال 93 منتشر شده است این استان با نمره 5.03 دهم درصد جایگاه چهارم کشوری را دارد.
انصاری کسب این جایگاه را به لحاظ تسهیلاتی بیان کرد که که دستگاه های مختلف خدمات رسان اعم از برق، آب، گاز و راه های ارتباطی، واگذاری زمین، گرفتن تسهیلات از سیستم بانکی به سرمایه گذاران کمک کرده اند و این قشر احساس رضایت بیشتری دارند.
وی افزود: اگر کشور را به شش گروه پنج استانی تقسیم کنیم استان زنجان جزو گروه اول است و مقررات برای سرمایه گذاران در این استان آسان است و همراهی بیشتری با آنان به عمل می آید.

 

۲۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید