اخبار

شمار جمعیت سالمند کشور تا 20سال آینده 25 درصد افزایش می یابد

شمار جمعیت سالمند کشور تا 20سال آینده 25 درصد افزایش می یابد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : بر اساس پنجره جمعیتی شمار سالمندان کشور تا 20 سال آینده 25درصد افزایش می یابد.
علی ربیعی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از مرکز سالمندان نرگس شهرستان خرمدره درجمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد زنان سالمند کشور از تعداد مردان سالمند بیشتر خواهد بود، افزود: با موضوع تجردگرایی تا 20 سال آینده شمار زنان مجرد سالمند در کشور افزایش خواهد یافت.
وی از تدوین سند توسعه سالمندی در کشور خبرداد و یادآورشد: به دستور رییس جمهوری این سند در جلسه هیات وزیران و شورای عالی رفاه مطرح خواهد شد.
ربیعی با بیان اینکه در این سند مباحث مختلفی در حوزه سالمندی لحاظ شده است گفت: تلاش می شود برنامه ریزی های لازم برای به سلامت پیش بردن دوره سالمندی انجام شود.
وی بااشاره به اینکه مراکز سالمندی اعم از شبانه روزی و روزانه به نگهداری سالمندان کشور مبادرت می کنند افزود: مجوزهای لازم برای راه اندازی این مراکز، به بخش خصوصی اعطا می شود.
ربیعی خاطرنشان کرد: اجرای طرح ایرانگردی و سالمندی با محوریت بازنشستگان کشور و تامین اجتماعی آغاز شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از اجرای طرح مسکن اجتماعی برای بازنشستگان فاقد مسکن در کشور خبرداد و گفت : این طرح از اواخر سال 95 عملیاتی خواهد شد.
ربیعی بیمه تکمیلی بازنشستگان از طریق صندوق های تامین اجتماعی را از دیگر اقدامات این وزارتخانه ذکرکرد و افزود : تلاش می شود بسترهای لازم برای سپری کردن هرچه بهتر و سالمتر دوران سالمندی در کشور فراهم شود.
۳۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید