اخبار

جامعه ایرانی شغل را مساوی استخدام می‌داند/پیشگیری از واردات و مبارزه با قاچاق از برنامه‌های اصلی دولت است

جامعه ایرانی شغل را مساوی استخدام می‌داند/پیشگیری از واردات و مبارزه با قاچاق از برنامه‌های اصلی دولت است
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم تجدیدنظر در مورد مفهوم توسعه در جامعه ایرانی، گفت: جامعه ایرانی شغل را مساوی استخدام می‌داند در حالیکه شاید تعویض عنوان شغل‌ها موجب ترغیب تحصیل‌کرده‌ها به اشتغال در یک شغل شود.

 


 علی ربیعی شامگاه چهارشنبه در شورای اشتغال استان زنجان به ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان اشاره و اظهار کرد: این ایام می‌تواند الگوی ایستادن در مقابل اسلام انحرافی و عامل وحدت برای پیگیری اهداف مشترک باشد.

وی پیگیری حق و حقوق کارگر و یتیم تحت حمایت را از آموزه‌های دینی برشمرد و اضافه کرد: پیگیری اخلاق دینی باید مورد توجه باشد و به نظر می‌رسد گوهر گمشده ایران امروز است.

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت سه سیاست مکمل هم را پی‌ریزی و دنبال می‌کند، تصریح کرد: خیلی از زوایای فروریزی دیوار تحریم برای جامعه باز نشده است و باید متوجه بود که موفقیت مذاکرات هسته‌ای فقط در پیشگیری از وقوع جنگ نبوده است و فواید دیگری هم داشته است.

ربیعی معرفی ظرفیت‌های بی‌نظیر ایران در عبور از تهدیدات و پای میز مذاکره نشاندن دولت‌های متکبر، صدور دو بیانیه متناقض در سازمان ملل که در تاریخ بی سابقه است را از فواید موفقیت‌های اخیر دولت اعلام کرد و افزود: دولت استراتژی‌هایی را برای خود تدوین کرده است که ادامه می‌دهد.

وی ادامه اقتصاد مقاومتی در هر شرایطی را از جمله راه‌کارهای دولت در ادامه مسیر عنوان کرد و گفت: دولت مراقب است که رفع تحریم‌ها منجر به واردات نشود و از طرفی کشور با کار کارشناسی‌شده در حوزه اقتصاد اداره خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سرمایه‌گذاری دولت در بخش درمان ادامه داد: استان زنجان با پوشش 530 هزار نفری جمعیت توسط تامین اجتماعی و و بخش اعظمی توسط بیمه سلامت تقریبا به صورت کامل پوشش درمانی داده شده است.

ربیعی با تاکید بر پیگیری امنیت غذایی مردم به ویژه زنان باردار و کودکان دچار سوتغذیه توسط دولت افزود: این طرح‌های حمایتی از طریق بیمه برای همه ایرانیان، ارائه یارانه کالایی و مسکن حمایتی و اجتماعی ادامه می‌یابد.

وی از برنامه‌ریزی برای جبران فقر آموزشی در کشور خبر داد و گفت: با اجرای برنامه‌هایی، آمار فقر آموزشی 175 هزار نفری به 75 هزار نفر کاهش یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ناکافی دانستن آمار بیمه شدگان روستایی استان زنجان با توجه به واقعیت‌ها ادامه داد: باید آمار 33 هزار نفری این بیمه در استان افزایش یابد.

ربیعی با تاکید بر ادامه روند کنترل تورم در کشور ابراز کرد: اگر این کار انجام نمی‌شد تولید در کشور مقرون به صرفه نبود.

وی رکود موجود در کشور را موقتی دانست و تاکید کرد: کنترل واردات و مبارزه با قاچاق از اولویت‌های برنامه دولت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر آسیب‌های قاچاق کالا از جمله میوه بر اقتصاد و ذائقه مردم گفت: اگر قاچاق انواع میوه در کشور ادامه می‌یافت، ذائقه مردم به مانند چای به سمت این نوع میوه‌ها تغییر پیدا می‌کرد.

ربیعی به برنامه‌ریزی‌های دولت برای حمایت از تولیدات داخلی از طریق ارائه تسهیلات از طرق مختلف از جمله ارائه تضمین‌ به فروشگاه‌ها اشاره و بیان کرد: این اقدامات حمایتی جهش را به سمت ایجاد تقاضا ایجاد می‌کند.

وی با نادرست دانستن کمپین‌های به راه افتاده بر ضد تولید خودروی داخلی افزود: هر چند داشتن خودروی با کیفیت حق مردم است، ولی راه‌اندازی کمپین ضد تولیدات داخلی که بخش مهی از اشتغال استان‌های بزرگ به آن وابسته است، کار معقولی به نظر نمی‌رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از لیست شدن واحدهای مشکل‌دار برای ارائه به جلسه هیئت دولت خبر داد و افزود: این واحدها به دلایلی از جمله مشکلات سرمایه در گردش، تسهیلات، مواد اولیه، تحریم، بدهی به دولت و سایر موارد وضعیت مناسبی ندارند و قرار است در جلسه آینده دولت در مورد آن‌ها بحث و تصمیم‌گیری شود.

ربیعی با بیان اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزیر رفاه، کار، کارگر، شاغلان و از طرفی وزیر بیکاران هم هست، ابراز کرد: حسن این همه مشغولیت حرکت در راستای توانمند کردن افراد است.

وی با تاکید بر لزوم تجدید نظر در مورد مفهوم توسعه در جامعه ایرانی افزود: جامعه ایرانی شغل را مساوی استخدام می‌داند در حالیکه شاید لازم باشد با تعویض عنوان شغل‌ها افراد تحصیل کرده را برای اشتغال ترغیب کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه تغییر در دیدگاه مردم برای شغل دانستن شغل‌های غیر رسمی راه‌کار کاهش مشکلات حوزه اشتغال کشور است، ادامه داد: اشتغال بزرگ، بنگاه‌های کوچک شعار انتخابی این وزارتخانه است.

ربیعی بر اخلاق‌گرایی دولت تاکید و ابراز کرد: باید برای اجرای کارهای جهشی در راستای توسعه کشور برنامه‌ریزی شود و گرنه فاصله ایجاد شده با دیگر کشورها اضافه می‌شود.

۳۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید