اخبار

کاهش واردات محصولات لبنی به کشور ضروری است

کاهش واردات محصولات لبنی به کشور ضروری است
وزیر ، تعاون کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت کاهش واردات محصولات لبنی به کشور تاکید کرد و گفت: باید به دنبال افزایش تولید محصولات لبنی باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان علی ربیعی در مراسم افتتاح خط تولید کره شرکت پگاه با اشاره به اینکه ایران یک کشور واردکننده کره است، اظهار کرد: کره همزمان در شرکت پگاه زنجان تولید و به ۱۶ کارخانه پگاه برای بسته بندی فرستاده می شود.

ربیعی در ادامه با تاکید بر افزایش تولید محصولات لبنی در کشور گفت: باید در این زمینه وارادات را کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: افزایش تولید محصولات لبنی به خاطر سیاست های حمایتی دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت محصولات لبنی که جایگاه ویژه ای در سلامتی خانوارها دارد، است. 

ربیعی به مقرون به صرفه بودن تولید محصولات لبنی برای تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: سبد خرید مردم با افزایش تولید و تنوع محصولات افزایش می یابد.

وی در خصوص افتتاح خط تولید شرکت پگاه زنجان، افزود: خط تکمیلی این شرکت در آینده راه اندازی خواهد شد تا بخشی از واردات کشور در زمینه این محصولات کاهش یابد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماهی تصریح کرد: با توجه به اینکه دامداری منطقه شمال غرب دارای پشتوانه قوی بوده و صنایع لبنی پگاه نیز دارای غنای زیادی است با افتتاح تولید خط کره فله امیدواریم همانند ماست موسیر زنجان، زنجان به عنوان قطب کره ایران شناخته شود.    

در پایان گفتنی است؛ خط دوم تولید محصولات استریل با بسته بندی جدید با توجه به شکیل بودن و راحتی برای مصرف کننده راه اندازی شد و همچنین با راه اندازی خط تولید سوم تولید دوغ زیارت این محصول همزمان با شیرزا در شرکت پگاه زنجان نیز تولید می شود.

 

۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۳:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید