اخبار

شمار تشکل های کارگری و کارفرمایی در دولت تدبیر و امید 32 درصد افزایش یافت

شمار تشکل های کارگری و کارفرمایی در دولت تدبیر و امید 32 درصد افزایش یافت
- مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شمار تشکل های کارگری و کارفرمایی در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید 32 درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان دلاور نظری در گفت و گو با خبرنگاران زنجانی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم به پررنگ شدن نقش تشکل های کارگری و کارفرمایی و رفع مشکلات آنها توجه شده است، افزود: با حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تلاش استانهای کشور بیش از سه هزار تشکل در این مدت به مجموع تشکل ها افزوده شده است.
وی شمار تشکل های کارگری و کارفرمایی در سطح کشور را حدود 12 هزار تشکل عنوان کرد و گفت: وظیفه اصلی این تشکل ها آشنا کردن هرچه بیشتر کارگران با وظایف، اختیارت، تعهدات و حقوق آنان است.
نظری با ابراز رضایت از فعالیت تشکل های کارگری و کارفرمایی در کشور ادامه داد: در مجموع این تشکل ها تلاش می کنند کارگران واحدها را با حقوق صنفی خود بیش از گذشته آشنا کنند که تحقق این مهم بسیاری از مشکلات و معضلات این بخش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

**
قانون کار مانع کسب و کار نیست
مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه از سال 69 که قانون کار در سطح کشور اجرا شد، مشکلات حاشیه ای برای واحدهای تولیدی بوجود آمد، ادامه داد: قانون کار را مانع کسب و کار نمی دانیم و در صورت وجود نیز در رده های بسیار پایینی قرار دارد.
وی بیان کرد: در اصل قانون کار، قانونی حمایتی است که هم کارگر و هم کارفرما را مورد حمایت قرار می هد و وظیفه کارفرما آشنا کردن کارگران تحت پوشش با قانون کار و تامین اجتماعی در راستای تعامل بیشتر است.
نظری یادآوری کرد: هم اکنون چالشی در حوزه تشکل های کارگری و کارفرمایی وجود ندارد و رقابتی که در گذشته بین آنها وجود داشت، اکنون به رفاقت تبدیل شده است.
به گفته نظری تشکل های این وزارتخانه در پنج بخش شوراهای اسلامی کار، انجمن های صنفی، نماینده کارگران، بازنشسته ها و بخش نهایی و تکمیل کننده آن کارفرمایی فعالیت می کنند.

 

۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید