اخبار

قراردادهای سفید امضا ممنوع

قراردادهای سفید امضا ممنوع
مشاور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قراردادهای سفید امضا ممنوع است و با کارفرمایان متخلف در سطح کشور برخورد می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان مهناز آقامحمدی با اشاره به اینکه قراردادهای سفید امضا قراردادهایی هستند که غیر قانونی از سوی بعضی کارفرماها در اختیار کارگران قرار داده می شود، افزود: در بدو استخدام کارگران ملزم و اجبار به اجرا و امضای این نوع قراردادها می شوند.
وی تاکید کرد: قراردادهای سفید امضا از سوی معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پذیرفته نیست، ممنوع بوده و این موضوع به تمامی کارفرماهای سراسر کشور اعلام شده است که در صورت گزارش با متخلفان برخورد جدی می شود.
آقامحمدی افزود: کارگران در صورت بروز چنین وضعیتی می توانند برای رفع مشکل خود در این بخش به روابط کار ادارات کار مراجعه و دادخواست و شکایت خود را اعلام کنند که از طرف کارشناسان مربوطه موارد تحت پیگیری قرار گرفته به صدور رای منجر و حتی متخلفین به مراجع قضایی معرفی می شوند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ایجاد برخی مشکلات برای زنان در محل کار از سوی کارفرمایان با دلایل مختلف افزود: به تازگی دستورالعملی در این بخش صادر شده و بر این اساس کارفرمایانی که بانوانی که باردار بوده و یا بعد زایمان دوباره به محل کار باز می گردند را اخراج می کنند به شدت برخورد می شود.
وی یادآوری کرد: طی دو سال گذشته زنانی که از سوی کارفرمایان خود اخراج شده اند با موارد برخورد و حتی به صدور رای و بازگشت به کار نیز منجر شده است.
وی در مورد مشاغل سخت و زیان آور نیز گفت: معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدلی را در این بخش طراحی کرده است که در صورت اجرایی شدن آن درصدد هستیم تمامی مشاغل در این حوزه بازتعریف و بسیاری از مشکلات این بخش رفع می شود.
مشاور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: زنان بر اساس قانون کار نمی توانند وارد مشاغل سخت و زیان آور شوند چون با شرایط جسمی آنها مطابقت ندارد و در مدل طراحی شده این موارد نیز بررسی می شود.

 

۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید