اخبار

مراکز آموزش فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار نقش مهمی دارد

مراکز آموزش فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار نقش مهمی دارد
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت :مراکز آموزش فنی حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار نقش مهمی دارند و آموزش های که در این مراکزارئه میشود نقش زیادی در بهبود زیر ساخت های جامعه دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی به همراه معاونین خود و به مناسبت هفته بازدید همگانی از مراکز فنی وحرفه ای در جمع کارآموزان مرکز فنی حرفه ای شهرک صنعتی زنجان افزود: فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای نقش بسزایی در ایجاد زمینه های اشتغال  پایدار برای جوانان جویای کارو همچنین توانمند سازی و تربیت نیروهای کار و جذب آنها در بازار کار دارد

وی با بیان این که توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بستر ساز حذف بیکاری در جامعه است گفت:آموزش های مراکز فنی حرفه ای نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده ها دارد.

 غریوی افزود: اثرات آموزش موفق مراکز فنی و حرفه ای ، ایجاد فرصت های مناسب شغلی ، افزایش تولید ، افزایش درآمد افراد جامعه ، تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش بیکاری و استفاده از عوامل رها شده بیکاری است.

در ادامه صیادی مدیرکل سازمان فنی حرفه ای استان زنجان  با اشاره به اجرای برنامه بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای  در سطح استان از 16 آبان ماه به مدت یک هفته و همزمان با سراسر کشور، افزود: این بازدید می تواند علاوه بر نشان دادن جایگاه و ارزش آموزش های مهارتی فرهنگ کار و اشتغال را توسعه  داده و تبیین نماید.

وی با بیان اینکه امروز فرهنگ کار تغییر کرده است و لازم است تا دوباره ارزش کار و تلاش نهادینه شود خاطر نشان کرد: بازدید همگانی می‌تواند  افراد را با فرهنگ کار و مهارت آشنا نماید و جایگاه مهارت را در اشتغال نمایان کند.

صیادی تصریح کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان آماده بازدید اقشار مختلف جامعه از کارگاه‌های آموزشی است.

 

۱۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید