اخبار

فعالیت 17 تعاونی ثبت شده در زمینه باغ شهر در زنجان

فعالیت 17 تعاونی ثبت شده در زمینه باغ شهر در زنجان
مدیر امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 17 تعاونی ثبت شده در زمینه باغ شهر در استان زنجان فعالیت می‌کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی با بیان اینکه اداره تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی بر فعالیت این تعاونی‌ها نظارت جدی دارد، اظهار داشت: جلسه‌ای با حضور این تعاونی‌ها در اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زجان  تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: بخش‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های قانونی به شرکت‌های تعاونی که در زمینه باغ شهر شروع به فعالیت کرده بودند ابلاغ و تذکرات لازم درباره فعالیت این تعاونی‌ها به آنها اعلام شده است.

مدیر امور تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ابراز کرد: تعدادی از تعاونی‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند در قالب تعاونی مهر کشاورزی و برخی نیز در قالب تعاونی‌های چند منظوره در اداره کل  به ثبت رسیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی‌های مهر کشاورزی در قالب طرحی که در سال 91 با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان کشاورزی در کشور ایجاد شده‌اند.

دنیایی افزود: فعالیت تعاونی‌های که در قالب مهر کشاورزی ثبت شده‌اند برای ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان کشاورزی بوده که با عضویت فارغ‌التحصیلان کشاورزی و اختصاص زمین رایگان باید به فعالیت‌های کشاورزی اقدام کنند که این تعاونی‌ها از هدف اصلی فعالیت خود منحرف شده‌اند.

وی بیان کرد: برخی از این تعاونی‌ها با خرید زمین‌های کشاورزی در حاشیه‌های شهر اقدام به قطعه‌بندی 1000 متری و فروش زمین در قالب برگ سهام به اعضای تعاونی کرده‌اند که باید مجوز‌های لازم را در این مورد به مدیریت تعاون اداره کل ارائه‌ کنند.

مدیر امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ابراز کرد: پیرو جلسه‌ای که تشکیل شد از تعاونی‌هایی که اقدام به انجام این کار کرده بودند، درخواست شد تا مجوز‌های قانونی را به اداره تعاون ارائه دهند و به تعاونی‌هایی که در مراحل اولیه انجام این کار بودند تذکرات لازم درباره غیر قانونی بودن این عمل داده شد.

وی افزود: با بررسی انجام‌شده تعدادی از تعاونی‌ها نیز با داشتن مجوز ایجاد گلخانه‌های 1000 متری از برخی سازمان‌های ذی‌ربط اقدام به خیابان‌کشی و قطعه‌بندی کشاورزی کرده‌اند که فعالیت آنها صرفا برای فعالیت‌های کشاورزی تعریف شده است

دنیایی با اشاره به لزوم هوشیاری مردم در خرید زمین‌هایی که با عنوان باغ‌شهر‌ها عرضه می‌شود، ابراز کرد: هیچکدام از شرکت‌ها و تعاونی‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مجوز ایجاد باغ شهر ندارند و احداث ساختمان در زمین‌های گلخانه‌ای غیر‌قانونی است.

وی عنوان کرد: برخی افراد بدون داشتن اطلاع و با هدف کسب سود اقدام به خرید این زمین‌ها کرده‌اند که به علت عدم داشتن مجوز قانونی هرگونه ساخت مسکن در این زمین‌ها غیر‌قانونی است.

مدیر امور تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: همه این تعاونی‌ها باید فعالیت‌شان را قانونمند کرده و اگر تعهدی را به اعضای خود دارند باید خسارت آن را پرداخت کنند.

 

۱۹ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید