اخبار

حدود نیمی از تعاونی ها در شهرستان ایجرود راکد و غیرفعال هستند

حدود نیمی از تعاونی ها در شهرستان ایجرود راکد و غیرفعال هستند
رئیس اداره تعاون، کار و امور اجتماعی شهرستان ایجرود گفت: در مجموع 77 تعاونی در سطح شهرستان ایجرود ثبت شده اند که از این تعداد فقط 36 تعاونی فعال هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا رهروی  افزود: یکی از اولویت های این اداره در سال جاری تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال و راکد است و در صورتی که این تعاونی ها با مساعدت هایی که در نظر گرفته می شود همچنان غیرفعال باقی بمانند، انحلال آنها اعلام می شود.
وی کمبود منابع مالی، نبود تخصص کافی، پراکندگی اعضا، محدود شدن زمینه فعالیت و اشباع شدگی در حوزه فعالیت را از جمله دلایل راکد شدن برخی تعاونی ها در این شهرستان برشمرد.
رهروی یادآور شد: در زمان حاضر، 852 نفر در سطح تعاونی های فعال این شهرستان اشتغال دارند.
وی با بیان اینکه حوزه های کشاورزی، صنعتی، فرش دستباف و خدمات دارای بیشترین تعداد تعاونی ها در سطح این شهرستان هستند، افزود: 42 تعاونی در حوزه کشاورزی این شهرستان وجود دارد که تعداد 17 مورد از آن ها راکد و غیر فعال هستند.
رهروی تصریح کرد: صنایع دستی، فرش بافی، صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی و پرورش ماهی قزل آلا، از زمینه هایی هستند که در این شهرستان ظرفیت تشکیل تعاونی های تولید در آن ها وجود دارد.
وی افزود: در صدد هستیم با اعطای مجوز پشتیبان به برخی تعاونی ها، از این طریق زمینه حمایت از تعاونی های کوچک در جهت تسهیل ارتباطات و بازاریابی برای آن ها را فراهم کنیم.
ریئس اداره تعاون، کار و امور اجتماعی شهرستان ایجرود گفت: نیمه دوم سال جاری سعی داریم تا با همکاری بخشداری ها و دهیاری ها، ظرفیت و توانمندی های بخش های مختلف در سطح شهرستان را شناسایی و احصا کرده و از آن ها برای ایجاد و راه اندازی تعاونی ها حمایت کنیم.

 

۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید