اخبار

ضرورت ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان زنجانی

ضرورت ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان زنجانی
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان بر ضرورت ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان و دانشجویان استان زنجان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  محمدرضا یوسفی در مراسم افتتاح  برنامه های هفته جهانی کارآفرینی که با حضور کارآفرینان کشورهای بلژیک، هلند و امارات و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان زنجان برگزار شد به اهمیت کار آفرینی در کشور و به تبع آن استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: باید از حداکثر ظرفیت‌ها و بسترهای علمی موجود برای تبدیل دانشجویان به کارآفرینان استفاده شود.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری درباره اهمیت کارآفرینی در جامعه اشاره کرد و گفت: ایشان می‌فرمایند برای متکی به خود شدن باید ایده‌های نو و جدید نسل جوان امروز ظهور کند.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان بر لزوم ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان و دانشجویان استان زنجان تاکید کرد و یادآور شد: باید به طرح ها و ایده‌های جدید و برگزیده جوانان در زنجان توجه شود.

یوسفی با اشاره به اینکه توجه به موضوع مهارت در بازار کار باید به عنوان یک اصل مهم در کارآفرینی مطرح شود، ابراز داشت: افراد با داشتن مدرک تحصیلی بدون مهارت نمی توانند کارآفرین باشند.

وی ادامه داد: جوانان باید به پشت میزنشینی فکر نکنند و با ایده‌های نو به کارآفرینی بپردازند.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان به وجود روحیه کارآفرینی در جوانان و دانشجویان استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: حضور بانشاط برنامه نویسان، مدیران تجاری، علاقمندان به Startup و طراحان گرافیک نشان از روحیه کارآفرینی در این جوانان است.

یوسفی به برگزاری جلسات مختلف با عنوان رویداد کارگاهی برای بررسی ایده‌های برتر اشاره کرد و افزود: این جلسات به نام Startup Weekend معروف است.

 

۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید