اخبار

تور یک روزه بازدید از مراکز رشد در زنجان برگزار می‌شود

تور یک روزه بازدید از مراکز رشد در زنجان برگزار می‌شود
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تور یک روزه بازدید از مراکز رشد در زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی اظهار کرد: همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برنامه بازدید دانش‌آموزان و دانشجویان از مراکز رشد دانشگاهی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این تورها به صورت یک روزه برگزار خواهد شد، اضافه کرد: در این بازدید دانشجویان و دانش‌آموزان از مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری بازدید می‌کنند.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید بر آموزش دانشجویان و دانش‌آموزان در زمینه شغل‌های موجود در اجتماع بیان کرد: در همین راستا برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان فرصت بازدید از مراکز رشد دانشگاهی فراهم شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه طبق برنامه دانش‌آموزان و دانشجویان از مرکز رشد دانشگاه زنجان، مرکز رشد دانشگاه آزاد ابهر و مرکز رشد دانشگاه علوم پایه بازدید خواهند کرد، گفت: هدف از این کار آشنایی دانش‌آموزان و دانشجویان با مشاغل متعدد است.

یوسفی با بیان اینکه ایجاد زمینه‌ای برای بحث و تبادل‌نظر با صاحبان ایده و افراد خلاق و کارآفرین، کمک به تسهیل انجام فرایندهای کارآفرینی و شناسایی و هدایت ایده‌های ناب برای تجاری شدن از اهداف این تورها و بازدید از مراکز کارآفرینی است، اضافه کرد: ایجاد فضای مشاوره، نظریه‌پردازی، هم‌افزایی و اطلاع‌رسانی مشاغل در حوزه‌های مختلف نیز از دیگر اهداف این بازدیدها است.

وی با اشاره به اینکه ، الگوسازی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیز از دیگر اهداف برگزاری تورهای یک روزه برای دانش‌آموزان و دانشجویان است، تصریح کرد: ترویج فرهنگ ناب اشتغال در کشور و تبیین جوانان در موضوع اشتغال نیز از دیگر اهدافی است که در این بازدیدها دنبال می‌شود.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تولید ایده را از دیگر اهداف بازدید دانش‌آموزان و دانشجویان از مراکز کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاهی عنوان کرد و گفت: با ارائه ایده‌های برتر این ایده‌ها تبدیل به شرکت‌های دانش بنیان شده و در تولید شغل و ثروت موثر خواهد بود.

این مسئول در ادامه با اشاره به ارائه مشاوره رایگان به مخاطبان شغلی در نمایشگاه چهار روزه شرکت شهرک‌های صنعتی اضافه کرد: در این نمایشگاه به صاحبان مشاغل و واحدهای صنعتی مشاوره رایگان ارائه می‌شود.

یوسفی همچنین از برگزاری سمینار مدیریت کارفرآینی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی خبر داد و گفت: این مراسم نیز در دانشگاه الغدیر زنجان با همکاری مرکز مشاوره کارآفرینی مهارت گستران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همایش برندسازی در فضای پس از تحریم در زنجان نیز خبر داد و اظهار کرد: این مراسم توسط مرکز مشاوره صدرا برگزار خواهد شد.

۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۱۳:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید