اخبار

برگزاری دوره آموزشی نظام آراستگی و پاکیزگی محیط کار

برگزاری دوره آموزشی نظام آراستگی و پاکیزگی محیط کار
مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزای دوره آموزشی نظام آراستگی و پاکیزگی محیط کاردر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبرداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمد جعفر روحانی اظهارداشت:  دوره آموزشی نظام آراستگی و پاکیزگی محیط کار با هدف آشنا نمودن مسئولان و کارشناسان بانحوه پیاده سازی نظام آراستگی در محیط کار توسط استاد جلیل خانی در سالن وحدت این اداره کل برگزار گردید.

 مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: شناسایی عوامل مؤثر در آراستگی محیط کار با رویکرد بهسازی فرآیندهای سازمان و حذف اتلاف زمان، انرژی و سرمایه سازمان از دیگر اهداف برگزاری این دوره است که کارکنان این اداره طی دو روز در این دوره آموزشی شرکت نمودند..

روحانی اضافه کرد: متخصصان تولید همواره بر این نکته تاکید دارند که پاکیزگی محیط کار، نظم و ترتیب در قراردادن وسایل و تجهیزات، دسترسی آسان به ابزار و جلوگیری از درهم‌ ریختگی محیط پیرامون از عوامل بسیار موثر در رشد کیفی و کمی فرآیند تولید است و البته نظام آراستگی فقط مختص تولید نیست بلکه در ارائه خدمات نیز بسیار مفید و سودمند واقع میشود.

وی ادامه داد:  اگر در محیط کار از فناوری‌های نوین استفاده شود اما تفکر کایزنی (بهبود مستمر) - که بر نظام آراستگی سازمانی (۵S) تاکید دارد - در مدیران و کارکنان وجود نداشته باشد، سازمان موفق به تولید محصولات با کیفیت یا ارایه خدمات مطلوب نخواهند شد و تنها مهندسی کاتالوگی در فرایند کار جاری شده است.

ارزیابی محیط کار، تشریح اصول نظام آراستگی و بررسی عوامل و مزایای استقرار نظام آراستگی در استانداردهای مدیریت و مدل های تعالی از جمله مطالب و موارد مطرح شده در این دوره بود.

۲۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۳:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید