اخبار

مسئولان به آسیب های اجتماعی نگاه کامل و اثر بخش داشته باشند

مسئولان به آسیب های اجتماعی نگاه کامل و اثر بخش داشته باشند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مسئولان نسبت به آسیب های اجتماعی نگاهی کامل و اثر بخش داشته باشند و متوجه باشند که تاکنون در این زمینه غفلت رخ داده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان انوشیروان محسنی بندپی با حضور دراستان زنجان و در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: کنترل آسیبب های اجتماعی، تقویت نقاط ضعف و بازگرداندن آسیب دیدگان اجتماعی به جامعه از وظایف سازمان بهزیستی است.
وی یادآورشد: با وجود آنکه میزان آسیب های اجتماعی از جمله جرم، خشونت، خود کشی، اعتیاد و طلاق در ایران به میزان کشورهای غربی نیست، اما همین تعداد موجود نیز آمار نگران کننده ای محسوب می شود.
محسنی بندپی اظهار کرد: باید پذیرفت که تا کنون در زمینه جلوگیری از شیوع و گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه غفلت شده است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور پیشگیری از آسیب های اجتماعی را از اولویت های کاری این سازمان برشمرد و گفت: باید دانش روز را برای کاهش آسیب های اجتماعی به کار گرفت و مشکلات اجتماعی را به حداقل رساند.
وی خاطر نشان کرد: زمانی که دانشمندان ایرانی توانسته اند به فناوری هسته ای دست یابند به حتم می توانند برای مشکلاتی همچون طلاق، اعتیاد و ابتلای به اختلالات ژنتیکی نیز راهکاری پیدا کنند.
محسنی بندپی جلوگیری از شیوع بیماری های مرتبط با اختلالات ژنتیکی را اقدامی ضروری خواند و خواستار صادر نکردن شناسنامه به کودکانی که در طرح غربالگری شرکت نکرده اند شد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: باید با غربالگری به موقع مانع از گسترش بیماری هایی همچون کم بینایی، نابینایی و کم شنوایی شد.
وی ادامه داد: در زمینه اعتیاد بهزیستی معتقد است که روش های سابق برای ترک دادن معتادان اثر بخش نیست و امروز باید با استفاده از روشهای علمی نسبت به این کار گام برداشت.
محسنی بندپی افزود: 8.2 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند و باید برای بهره گیری از تجربه آنان برنامه ریزی لازم را داشت و از انزوا و گوشه گیری آنان جلوگیری کرد.

 

۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید