اخبار

گزارش ایرنا از نتایج مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت در بخش تعاون

گزارش ایرنا از نتایج مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت در بخش تعاون
در این گزارش آورده شده است : ‌تشکیل شرکت های تعاونی اقدامی برای رفع مشکل اشتغال و سامان بخشی به سرمایه های کوچک و سرگردان است . پیشرفت در ایجاد چنین تعاونی هایی در استان "زنجان " نتیجه اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی دولت نهم می باشد

در این گزارش آورده شده است : ‌تشکیل شرکت های تعاونی اقدامی برای رفع مشکل اشتغال و سامان بخشی به سرمایه های کوچک و سرگردان است . پیشرفت در ایجاد چنین تعاونی هایی در استان "زنجان " نتیجه اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی دولت نهم می باشد .

مدیرکل تعاون استان زنجان در مورد نتایج این سفرها به ایرنا گفته است: در سفرهای استانی دولت نهم به این استان ، 14طرح تعاونی مصوب شد که تاکنون 9 طرح به بهره برداری کامل رسیده و پنج طرح دیگر در دست اجرا است.
"
موسی متوسلین" به تاثیر طرح های تعاونی بر اقتصاد استان اشاره کرد و افزود: اشتغالزایی، تقویت بخش تعاونی، افزیش سهم بخش تعاون از اقتصاد در راستای اجرایی نمودن سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، ارتقای فرهنگ مشارکت در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و ایجاد نگرش های مثبت به بخش تعاون از عمده تاثیرات بخش تعاون بر اقتصاد زنجان می باشد.
وی اشتغالزایی تعاونی های فعال در استان زنجان را 57 هزار نفر عنوان کرد و افزود: این تعاونی ها عمدتا در عرصه های صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات و تعدادی در قالب تامین نیازهای اعضا و ارایه ی خدمات اعتباری به اعضای تعاونی ها مشغول فعالیت هستند.
به گفته ی متوسلین ،سال گذشته همزمان با ایام الله دهه فجر 23 طرح تعاونی با اعتباری بالغ بر 215 میلیارد ریال و اشتغالزایی یک هزار و 400 نفر در استان زنجان به بهره برداری رسید.
مدیرکل تعاون استان زنجان بااشاره به الزام ایجاد 27هزار شغل در این استان طی سالجاری، گفت: نقش تعاون در ایجاد این تعداد شغل محوری است.
وی بابیان اینکه رسیدن به اهداف عالیه ی بخش تعاون از سیاست های اصلی دولت خدمتگزار است، یادآورشد: محقق شدن اهداف این بخش بسیاری از مشکلات اقتصادی و اشتغالزایی را حل خواهد کرد.
متوسلین، از آمادگی اداره کل تعاون برای مدیریت و سازماندهی متقاضیان اشتغال در سال 89 خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده در این بخش، قسمت عمده ای از اشتغال تعهد شده ی استان در سال جاری در قالب شرکت های تعاونی محقق خواهد شد.

این گزارش نظر شهروندان زنجانی را هم در مورد اثرات سفر هیئت دولت به زنجان در بخش تعاون جویا شده است.

یک شهروند زنجانی گفته است: تشکیل تعاونی های سهام عدالت، مسکن مهر و خصوصی سازی از جمله برنامه های دولت خدمت گذار جهت توزیع عادلانه ی درآمدها، گسترش مالکیت و توسعه ی مشارکت عامه مردم در فعالیت های اقتصادی است.
"
علی انصاری" افزوده است:‌استان زنجان در چارچوب سیاست های کلان کشور با توجه به تعداد تعاونی ها، اتحادیه ها و همچنین واحدهای در دست ساخت مربوط به مسکن مهر ، فعالیت های بسیار چشمگیری را داشته است و به این لحاظ جزو استانهای پیشرو در کشور محسوب می شود.
یک شهروند دیگر زنجانی گفت: سرمایه های کوچک و سرگردان از طریق تعاونی ها فراگیر جذب و زمینه حرکت اقتصادی و ایجاد اشتغال فراهم شده است.
"
حسین خدایی" بابیان اینکه یکی از دستاوردهای تعاون، کاهش ریسک پذیری برای اعضا درفعالیت های اقتصادی در غالب شرکت تعاونی است، افزود: تشکیل شرکت های تعاونی اقدامی برای رفع مشکل اشتغال و سامان بخشی به سرمایه های کوچک و سرگردان است.

گفتنی است هم اکنون دو هزار و 990 تعاونی در این استان به ثبت رسیده است که در این تعاونی ها بدون احتساب اعضای تعاونی سهام عدالت 177هزار و 344 نفر عضو هستند و بیش از 617 هزار نفر دیگر نیز عضو تعاونی "سهام عدالت" هستند.

۳۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید