اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی برای مدیران دفاتر کاریابی در زنجان

برگزاری کارگاه آموزشی برای مدیران دفاتر کاریابی در زنجان
رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان اشتغال، روسای ادارات شهرستانی و مدیران فنی و مدیران دفاتر کاریابی‌های استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماع استان زنجان، رحیم امینی اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری 14 مرکز کاریابی در استان زنجان فعالیت داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه جوانان باید در مبحث اشتغال مستقل عمل کنند، تصریح کرد: در این راستا نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف با موضوع کارآفرینی و همچنین دفاتر کارآفرینی اقدام شده است.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه توسعه فعالیت‌های کارآفرینانه با توجه به مزیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی استان و ایجاد ارتباط منطقی و پایدار از اهداف فعالیت مراکز کارآفرینی است، اضافه کرد: تولید و بهره‌وری عوامل تولید، مشاوره تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری برای صاحبان ایده از نیز از دیگر اهداف اهداف فعالیت این مراکز است.

این مسئول با اشاره به اینکه در راستای هدف اصلی که افزایش بهره‌وری در عرصه نیروی انسانی فعال حوزه اشتغال و کارآفرینی است، سیاست‌های آموزش، بازآموزی و گروه هدف طرح ریزی شده است، تصریح کرد: در این راستا برنامه عملی دوره‌های آموزشی در سر لوحه فعالیت‌ها قرار داده شده است.

امینی ادامه داد: برای نیل به این هدف سرفصل دوره آموزشی را در جلسات کارشناسی با حضور صاحب‌نظران و اساتید دانشگاهی تدوین و جلسات منظمی با کارشناسان اشتغال ادارات تابعه، ‌روسای ادارات، مدیران و مدیران فنی دفاتر کاریابی برگزار شده است.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه مشاوره دقیق و موثر نه تنها برای کارجویان باید صورت پذیرد بلکه کارفرمایان نیز باید مخاطب مشاوران در دفاتر کاریابی باشد، گفت: از همین رو یک مشاور مستقر در اداره شهرستانی یا در دفتر کاریابی باید از تمام حوزه‌ها اشرافیت کامل را داشته باشد.

 

۷ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید