اخبار

شبکه مشاغل خانگی در کشور راه‌اندازی می‌شود

شبکه مشاغل خانگی در کشور راه‌اندازی می‌شود
معاون آموزشی، تحقیقاتی و کارآفرینی وزارت تعاون از راه‌اندازی شبکه مشاغل خانگی در کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس :غلامحسین حسینی‌نیا پیش از ظهر امروز در بازدید از طرح‌های تعاونی اردبیل اظهار داشت: در نظر داریم علاوه بر این که تعاونی‌های کارجویان را راه‌اندازی کنیم تعاونی‌های نوع جدید از قبیل سهامی عام را برای ورود تعاونگران به عرصه اقتصاد کلان پی‌ریزی کنیم.
وی افزود: علاوه بر این تعاونی‌ها، واحدهای تعاونی‌ فراگیر ملی را به عنوان تعاونی‌هایی که برای سه دهک پایین جامعه به منظور فقرزدایی در قانون پیش‌بینی شده است، بیش از گذشته گسترش می‌دهیم.
معاون آموزشی، تحقیقاتی و کارآفرینی وزارت تعاون به تلاش وزارت تعاون برای تکمیل زنجیره تامین و ارزش در تعاونی‌ها اشاره کرد و گفت: در حوزه مشاغل خانگی به دنبال این هستیم که با ایجاد یک شبکه منسجم برای افرادی که در قالب مشاغل خانگی مشغول کار هستند فعالیت‌های قبل از تولید، حین تولید و بعد از تولید آنها در قالب یک شبکه قرار گیرد تا شاغلان خانگی با کمترین دغدغه کار خود را دنبال کنند.
وی افزود: با این عمل ضمن کاهش از دغدغه‌های کار شاغلان خانگی از مزایای اقتصاد مقیاس نیز بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون وزیر تعاون خاطرنشان کرد: با کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری تعاونی‌ها و استفاده از شرایط بازاریابی و بازاررسانی در این چرخه به وجود می‌آید و دارندگان مشاغل خانگی می‌توانند تعاملات پایداری را برای شغل و تولیدات انبوه خود داشته باشند.
حسینی‌نیا حوزه کارآفرینی و تعاونی را در توسعه اشتغال در کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: اکنون زمان آن فرا رسیده تا دولت تنها به عنوان تسهیل‌کننده کار نقش ایفا کند و این کارآفرینان و تعاونگران هستند که باید محور تولید کار و گردانندگان فضای اشتغال کشور باشند
۱ تیر ۱۳۸۹ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید