اخبار

مغفول ماندن 120 عنوان شغل خدماتی در زنجان/

مغفول ماندن 120 عنوان شغل خدماتی در زنجان/
فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به احداث چندین شهرک صنعتی با محوریت آی‌تی و برق در زنجان گفت: این شهرستان به قطب برق کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان مجید فرخی با اشاره به اینکه 370 هزار نفر از نیروی کار موجود در استان زنجان مشغول به کار هستند، عنوان کرد: تنها 18 درصد از این افراد در دستگاه‌های دولتی، عمومی، نظامی و انتظامی و خدماتی مشغول به فعالیت هستند

.فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه هر کارمند به مدت 25 تا 30 سال ماندگاری دارند، ادامه داد: سالانه 4 درصد از این افراد از عرصه فعالیت خارج می‌شوند.

فرخی با بیان اینکه سالانه تنها 3 هزار نفر از چرخه فعالیت‌های اداری و اشتغال خارج می‌شوند، خاطر نشان کرد: دولت به دلیل محدودیت‌های که دارد نمی‌تواند مشکل اشتغال را در کشور حل کند.

وی با اشاره به ضرورت بازنگری در موضوع اشتغال تاکید کرد: باید بخش خصوصی و غیر دولتی در این زمینه قوی‌تر شود.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به مغفول ماندن بخش خصوصی در اشتغال کشور تصریح کرد: باید این حوزه در شهرستان زنجان تقویت شود.

فرخی با اشاره به ظرفیت‌های کارآفرینی در ایجاد اشتغال برای شهرستان زنجان بیان کرد: این بخش در ایجاد اشتغال پایدار و دائمی می‌تواند موثر باشد.

وی بر لزوم بازنگری در حوزه‌های مختلف اقتصاد و اشتغال در زنجان تاکید و اظهار کرد: ایجاد اشتغال‌های دائمی و پایدار باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به ظرفیت علمی شهرستان و استان زنجان در زمینه تبدیل شدن به قطب برق کشور اشاره کرد و افزود: بیش از 8 هزار فارغ‌التحصیل برق در استان زنجان حضور دارند.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به فعالیت شرکت‌های بزرگ مربوط به صنایع برق همچون ایران‌ترانسفو، تسکو و سیم و کابل ادامه داد: از چهار نیروگاه برق در زنجان ساخت سه نیروگاه آغاز شده و ساخت نیروگاه چهارم نیز به زودی آغاز می‌شود.

فرخی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و پارک‌های فن‌آوری خواست تا در حوزه آی‌تی آموزش‌های خود را افزایش دهند و گفت: باید برای تبدیل زنجان به قطب برق ظرفیت‌سازی لازم انجام شود.

وی با اشاره به مغفول ماندن برخی مشاغل حوزه خدمات در شهرستان زنجان اظهار کرد: 120 عنوان شغل خدماتی در شهرستان زنجان مغفول مانده است.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال در شهرستان زنجان نباید به دولت اتکا کند، گفت: باید به فکر ایجاد اشتغال در بخش خصوصی بود.

 

۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید