اخبار

ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی بیکاری است

ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی بیکاری است
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی بیکاری است

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی اظهارداشت: نگاه به مقوله بیمه بیکاری، باید نگاه واقع بینانه ای باشد، چرا که مقرری بیمه بیکاری در شرایط کنونی، هم تهدید است و هم فرصت.

 

وی تصریح کرد: به نظر می رسد  راه های اشتغال مجدد مقرری بگیران، علاوه بر کاریابی ها و صندوق های پرداخت تسهیلات برای اشتغال زایی، تعاونی ها هستند که به برکت ادغام دو وزارتخانه تعاون و کار و امور اجتماعی، این اتفاق افتاده است و لازم است در اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری حتماً از ظرفیت های تعاونی ها استفاده گردد.

یوسفی افزود:با تشکیل تعاونی برای مقرری بگیران می توان مهارت و قابلیت های این افراد را شناسایی و ساماندهی و در جهت اشتغال هدایت کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: مراکز فنی و حرفه ای علاوه بر آموزش می توانند در زمینه مشاوره نیز نقش مؤثری ایفا کنند. با مشاوره مراکز فنی و حرفه ای، مقرری بگیرانی که قابلیت ایجاد اشتغال دارند و می توانند بصورت کارفرمایی نه تنها برای خود بلکه حتی برای دیگران فرصت شغلی بیافرینند، از طریق معرفی به مراکز و صندوق های پرداخت تسهیلات، اشتغال مجدد ایجاد کنند و آنهایی که مناسب کار تابع هستند با آموزش هایی که می بینند برای ورود دوباره به بازار کار آماده می شوند.

 

۱۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید