اخبار

مصاحبه رادیویی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با شبکه رادیویی اشراق: مقرری بگیران بیمه بیکاری برای اشتغال مجدد به مراکز کاریابی معرفی خواهند شد

مصاحبه رادیویی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با شبکه رادیویی اشراق:  مقرری بگیران بیمه بیکاری برای اشتغال مجدد به مراکز کاریابی معرفی خواهند شد
مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان زنجان در مصاحبه رادیویی با شبکه اشراق استان زنجان خبر داد: مقرری بگیران بیمه بیکاری برای اشتغال مجدد به مراکز کاریابی معرفی خواهند شد.

غریوی با اشاره به همکاریهای فیمابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و تامین اجتماعی استان در سالهای93و94 جهت شناسایی افرادی که استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری را دارند گفت:  همکاریهای فیمابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و تامین اجتماعی استان در سالهای93و94 موجب شد شاهد کاهش قابل توجهی از تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان باشیم. در نتیجه هماهنگی انجام شده، تعداد زیادی از افراد که به ناحق از مقرری بیمه بیکاری استفاده می نمودند از طریق تحقیق و بررسی میدانی توسط بازرسان شناسایی و از تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان حذف گردیدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هدف از برنامه پایش مقرری بگیران بیمه بیکاری، صرفه جویی در منابع صندوق بیمه بیکاری عنوان کرد و افزود: حرکت بعدی این برنامه هماهنگی بین دستگاههای اجرایی است که به نوعی دست اندرکار اجرای قانون بیمه بیکاری و آیین نامه مربوطه هستند و بدین منظور و با هماهنگی های صورت گرفته در سطح استان، افرادی که از بیمه بیکاری استفاده می نمایند و افرادی که توانایی انجام کار را دارند به بانک توسعه تعاون و یا صندوق کارآفرینی امید معرفی خواهند شد و تسهیلاتی برای خود اشتغالی دریافت خواهند نمود.

غریوی ادامه داد: افرادی که فاقد مهارت هستند از طریق اداره کل فنی و حرفه ای استان آموزشهایی که متناسب با نیاز بازار کار است ارائه خواهد شد و در صورتی که تمایلی به خود اشتغالی نداشته باشند و علاقه به اشتغال مزدبگیری داشته باشند به یکی از دفاتر کاریابی غیر دولتی معرفی خواهند شد.

ایشان این سلسله اقدامات را که موجب صرفه جویی در منابع صندوق بیمه بیکاری است کمکی به صندوق بیمه بیکاری دانست و افزود: منابع ایجاد شده کمکی به صرفه جویی در منابع صندوق بیمه بیکاری خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در پاسخ به این سوال که مراکز کاریابی تا چه میزان د خصوص معرفی فرصتهای شغلی به افراد موفق بوده اند اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی دفاتر کاریابی ها ارتباط مستمر با کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی و شناسایی ظرفیت های شغلی بدون تصدی در استان است.

غریوی به ارزیابی های صورت گرفته از عملکرد کاریابی ها در سال 1393 اشاره نمود و ادامه داد: کاریابی های استان از جمله کاریابی های موفق در سطح کشور هستند و توا

نسته اند نسبت به شناسایی ظرفیت های شغلی بدون تصدی و معرفی کارجویان به کارفرمایان اقدام نمایند.

ایشان در خصوص توانمندسازی دفاترکاریابی گفت: آموزش به کارکنان کاریابی ها در خصوص توانمند سازی این افراد و افزایش تخصص و آگاهی بیشتر بمنظور شناسایی فرصتهای شغلی که مغفول واقع شده بطور مستمر انجام می گیرد تا پاسخگوی متقاضیان کار در استان باشیم.

۱۶ آذر ۱۳۹۴ ۱۴:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید