اخبار

پیام مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به مناسبت روز دانشجو

پیام مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به مناسبت روز دانشجو

۱۶ آذر که بی شک از روزهای به یادماندنی و باشکوه تاریخ پر افتخار این سرزمین است،بیانگر پیوند عمیق دانایی و اندیشه در پرتو روح استقلال، آزادی و قانون مداری جامعه دانشگاهی تجلی گشته است؛ که همواره یادآور خروش، حماسه، استکبارستیزی و افتخارآفرینی دانشجویان و دانشگاهیان بوده که در سینه صفحات تاریخ از این نیروی فعال به نیکی یاد کرده اند.

آرمان گرایی در طول دوران مبارزات دانشجویان این مرز و بوم همواره به عنوان یک شاخصه مهم، مایه برکات و ثمرات فراوانی بوده است. ۱۶ آذر که نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابر نظام سلطه دارد یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند.

بگونه ای که امام راحل عظیم الشان (ره)، دانشگاه را مبدا تحولات می دانستند و رهبر معظم انقلاب نیز به کرّات بر لزوم آگاهی سیاسی دانشجویان و مشارکت در مدیریت جامعه تاکید ورزیده اند که مصداق بارز آن را می توان به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در محیط پویا و سرزنده دانشگاه، به دور از سیاست زدگی اما در راستای حقیقت اشاره کرد.

آن زمانی‌که استبداد و استکبار بر این سرزمین سایه سرد و سیاه خود را گسترانیده بود، این دانشجویان بودند که با روشن کردن شعله‌های آرمان‌خواهی و عدالت‌طلبی، روشنی بخش راه آزادی‌خواهی و استقلال ایران اسلامی گردیدند.

دانشجویان و دانشگاهیان همواره، از تأثیرگذارترین و پیشروترین اقشار جامعه در آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و ایجاد شور و شعور انقلابی در سیطره قانون بوده اند. امروز نیز جامعه‌ی دانشگاهی ما در پرتو مشعل پر فروغ شانزده آذر، در اندیشه پیمودن راهی است که به آینده‌ای روشن منتهی می‌شود ؛ آینده‌ای که سرشار از عشق و امید مبتنی بر خردورزی، آزادی، گفتگو و کرامت های انسانی است.

به همین جهت جامعه دانشگاهی که همواره به عنوان چراغ بیدار و زبان گویای واقعیت های دنیای پیرامونش بوده است و در راستای فرهنگ ایثار و شهادت با تقدیم هزاران شهید گلگون کفن خوش نام از هویت و کیان این سامان دفاع کردند؛ ضمن حفظ موضع انتقادی و حساسیت های لازم در برابر عملکرد مسئولان، باید تلاش کنند تا با چهره ای واقعی از اسلام که همانا بر مهربانی و عواطف انسانی استوار است و شخصیتی سراسر عقلانی و عاطفی در نظام عزیز جمهوری اسلامی ایران دارد، همچنان حماسه بیافریند، تا روح امید در اندیشه تدبیر و عقلانیت همچنان روشن و فروزان نگه داشته شود.اینجانب ضمن درود بر روح بلند شهدای دانشجو و تبریک فرا رسیدن این روز بزرگ به جامعه زنده با نشاط و پرتحرک دانشگاهی، امید دارم عزیزان دانشجو با مطالعه عمیق و دقیق، و با مداقه در شرایط و احوال جامعه و کشورمان علاوه بر مسئولیت سنگینی که در سنگر علم و دانش دارند به وظایف سیاسی‌و اجتماعی خود آگاهانه و با بینشی عمیق عمل نمایند و در طریق آرمانهای تبیین و ترسیم شده  امام راحل و مقام معظم رهبری و در چهارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی برای دست یابی به قله های رفیع توسعه، پیشرفت، استقلال و آزادی کشور گام بردارند.

 

۱۶ آذر ۱۳۹۴ ۱۴:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید