اخبار

توسعه کشت گلخانه‌ای و پرورش آبزیان در مناطق روستایی استان زنجان

توسعه کشت گلخانه‌ای و پرورش آبزیان در مناطق روستایی استان زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نرخ بیکاری روستایی در این استان را 3/3درصد کمتر از متوسط کشوری ارزیابی کرد و گفت: امید است با توسعه کشت‌های گلخانه‌ای زمینه برای اشتغال فارغ‌التحصیلان کشاورزی استان فراهم شود

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی اظهار کرد: براساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در مناطق روستایی استان زنجان 3.2 درصد است.

وی نرخ بیکاری روستایی استان زنجان را پایین‌‌تر از نرخ کشوری دانست و گفت: زنجان از این نظر در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نرخ بیکاری روستای کشور را 7.4 درصد اعلام و تصری کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای و پرورش آبزیان در مناطق روستایی استان زنجان در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار داردومیتواند مشکلات بیکاری فارغ التحصیلان رشته کشاورزی را مرتفع نماید

غریوی خاطرنشان کرد: در راستای توسعه کشت گلخانه‌ای و پرورش آبزیان در سطح کشور تفاهم‌نامه‌ای مابین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور منعقد شده است.   

این مسئول ابراز امیدواری کرد تا با توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در مناطق مختلف استان زنجان زمینه برای اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار کشاورزی فراهم شود.

وی بیان کرد: کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان زنجان می‌تواند با شناسایی ظرفیت‌های شغلی در مناطق روستایی استان و انجام اقدامات لازم در این زمینه به رونق اقتصادی در این مناطق کمک کند.

 

۲۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۴:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید