اخبار

پالایش تعاونی‌های نیمه فعال و غیرفعال در زنجان

پالایش تعاونی‌های نیمه فعال و غیرفعال در زنجان
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به فعال بودن 2 هزار و 456 تعاونی در استان زنجان گفت: تعاونی‌های نیمه فعال و غیرفعال در زنجان پالایش شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی با اشاره به نقش راهبردی تعاون در اقتصاد کشور اظهار کرد: بر اساس برنامه‌های تعیین شده در برنامه پنجم توسعه باید سهم تعاون از تولید ناخالص ملی 25 درصد باشد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی کشور‌ این سهم هنوز محقق نشده است، اضافه کرد: در همین راستا راهبردهای هفت گانه تعاون نیز مشخص شده است که این راهبردها می‌تواند نقش بسزایی در توسعه تعاون داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه تقویت ارتباطات و پیوندهای موجود بین تعاونیها و اتحادیه‏ها از راهکارهای این راهبرد است، تصریح کرد: به این منظور گروه هماندیشی و توسعه تعاون استان زنجان تعریف شده است.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 هزار و 915 واحد تعاونی در استان زنجان وجود دارد، اضافه کرد: از این تعداد 2 هزار و 456 تعاونی در استان زنجان فعال است.

این مسئول با اشاره به اینکه به منظور ساماندهی وضعیت تعاونی‌های غیر فعال در استان سال گذشته کمیته‌ای با عنوان کمیته ساماندهی تعاونی‌های استان تشکیل و کل تعاونی‌های غیر فعال استان شناسایی شده است، افزود: پس از شناسایی تعاونی‌های غیر فعال در استان اقدام به دسته‌بندی آن‌ها کرده و رسیدگی به وضعیت آن‌ها به تفکیک هر شهرستان در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا تعدادی از تعاونی‌های غیرفعال استان شناسایی شده و قرار است، تعیین تکلیف شوند، اضافه کرد: 252 واحد تعاون نیز بر اساس پالایش انجام شده کاملا غیرفعال هستند.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: تعاونی‌های غیر فعال در استان زنجان که امکان احیای آن‌ها وجود ندارد مطابق با ضوابط و مقررات بخش تعاون نسبت به انحلال آنها اقدام خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه هیچ از یک شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در استان منحل نشده است، اضافه کرد: در حال حاضر هفت شرکت تعاونی سهام عدالت در استان زنجان فعال است  که اعضای شهرستان سلطانیه نیز در شهرستان ابهر عضویت دارند.

 

۲۴ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید