اخبار

مراکز آموزش فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار نقش کلیدی دارد

مراکز آموزش فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار نقش کلیدی دارد
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت :مراکز آموزش فنی حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار نقش کلیدی دارند و آموزش های این مراکزنقش کم نظیری در بهبود زیر ساخت های اقتصادی جامعه دارند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمدغریوی افزود: در دین مبین اسلام به حرفه آموزی تاکید شده تا جایی که هریک از پیامبران حرفه و مهارت خاص خود را داشته اند که این امر اهمیت فراگیری حرفه آموزی و مهارت را مضاعف می کند.

وی نقش آموزش در توسعه و تحقق اهداف در هر جامعه ای را بسیار کلیدی دانست و گفت: باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

وی افزود: فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای نقش بسزایی در ایجاد زمینه های اشتغال مولد و پایدار برای جوانان جویای کارو همچنین توانمند سازی و تربیت نیروهای کار و جذب آنها در بازار کار دارد.

غریوی با بیان این که توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بستر ساز حذف بیکاری در جامعه است گفت:آموزش های مراکز فنی حرفه ای نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده ها دارد.

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان افزود: اثرات آموزش موفق مراکز فنی و حرفه ای ، ایجاد فرصت های مناسب شغلی ، افزایش تولید ، افزایش درآمد افراد جامعه ، تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش بیکاری و استفاده از عوامل رها شده بیکاری است

 

۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید