اخبار

وزیر تعاون :ساماندهی بیش از 400 هزار نفر متقاضی اشتغال در سطح کشور

وزیر تعاون :ساماندهی بیش از 400 هزار نفر متقاضی اشتغال در سطح کشور
همه بانک های کشور با مصوبه شورای عالی اشتغال ملزم به ارائه تسهیلات هستند/این تسهیلات فقط به معرفی شدگان آن هم در قالب تعاونی ها پرداخت می شود
وزیر تعاون از ثبت نام و ساماندهی بیش از 400 هزار نفر متقاضی اشتغال در سطح کشور توسط وزارت تعاون از ابتدای اعلام طرح مهر اشتغال تاکنون خبر داد و گفت: در راستای طرح مهر برنامه کسب و کار تا پایان سال این تعداد به بیش از یک میلیون نفر خواهد رسید.
محمد عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان‏، وزارت تعاون با ارائه طرح مهر همانند مسکن مهر امیدوار است که تا پایان سال نزدیک به یک میلیون شغل در قالب تعاونی‌ها ایجاد کند.
وی تصریح کرد: سبد اشتغال و برنامه کسب و کار مهمترین اولویت وزارت تعاون دراین برنامه است.
به گزارش ایلنا، برنامه کسب و کار روش اجرای یک فعالیت تجاری، اقتصادی و خدماتی در یک دوره زمانی مشخص را بیان می‌کند که شامل بخش‌های گوناگون از جمله بازاریابی، توجیه فنی، مالی و اقتصادی طرح است و سبد اشتغال نیز مجموعه‌ای از انواع کسب وکار در یک منطقه جغرافیایی است.
متولی جدید اشتغال در کشور گفت: وزارت تعاون برای ساماندهی و ایجاد اشتغال ثبت نام کنندگان، مولفه‌هایی همچون تخصص، تجربه، منطقه جغرافیایی، محل زندگی و مراحل آموزشی را در قالب سبد اشتغال و برنامه کسب و کار مد نظر قرار داده و با استفاده از این مولفه‌ها پس از دسته بندی‌ها و بررسی قابلیت‌های منطقه جغرافیای محل زندگی آنان، نوع بنگاه‌های اقتصادی مورد نیاز را در این منطقه شناسایی و میزان تسهیلات مورد نیاز را مشخص خواهد کرد.
به گفته عباسی همه بانک‌های کشور با مصوبه شورای عالی اشتغال ملزم به ارائه تسهیلات هستند.
وی گفت: این تسهیلات فقط به معرفی شدگان آن هم در قالب تعاونی‌ها پرداخت می‌شود.
وزیر تعاون در ادامه در خصوص این که چرا وزارت تعاون مسوولیت اصلی اشتغال کشور را برعهده گرفته است، اظهار داشت: شورای عالی اشتغال تصمیم گرفت تا برای سامان دادن به بحث اشتغال در کشور، برخی وظایفی که پیش از این بر عهده وزارت کار بود را به وزارت تعاون محول کند لذا مسئولیت اصلی اشتغال در کشور برعهده وزارت تعاون است.
عباسی ادامه داد: البته وزارت تعاون و کار دقیقا با یکدیگر امور مربوط به اشتغال را انجام می‌دهند. وزارت کار متولی ایجاد کار نیست چون هماهنگی، مواظبت از روابط کارگر و کارفرما، جریان بهره‌وری کار و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به وزارت کار مربوط می‌شود.
۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید