اخبار

نقش رسانه در ترویج فرهنگ کارآفرینی تاثیرگذار است

نقش رسانه در ترویج فرهنگ کارآفرینی تاثیرگذار است
رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه نقش رسانه‌‎ها در ترویج فرهنگی کارآفرینی تاثیرگذار است از بازدید خبرنگاران زنجانی از تعاونی‌های برتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان علی پاکمنش اظهار کرد: فرهنگ کارآفرینی باید به نحو شایسته‌ای در جامعه ترویج پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه هنوز فرهنگ کار گروهی در کشور جا نیفتاده است، اضافه کرد: با این وجود یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان حل معضل اشتغال در جامعه است.

رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه مسئولان موظف هستند، با آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه و آموزش و حمایت مالی از جوانان برای اشتغال آنها برنامه‌ریزی کنند، گفت: با تشویق و ترغیب جوانان به سمت کارآفرینی زمینه رشد و شکوفایی آنها فراهم می‌شود.

این مسئول با اظهار تاسف از اینکه نه کار گروهی و نه فرهنگ کارآفرینی در کشور جا افتاده است، تصریح کرد: متاسفانه همه به جای کارآفرینی دنبال کاریابی هستند.

وی با اشاره به وجود تعداد زیادی فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی در زنجان بیان کرد: ظرفیت اینکه این افراد مشغول به فعالیت شوند، وجود دارد، ولی بهره‌برداری که نسبت به آن وجود داشته باشد، نیست.

پاکمنش با اشاره به اینکه داشتن شغل صرفا در امور دولتی خلاصه نمی‌شود، تصریح کرد: باید شرایطی برای کارآفرینی و حضور فارغ‌التحصیلان در سایر مشاغل نیز ایجاد شود.

رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در این زمینه موثر است و در ترویج فرهنگ کارآفرینی باید مورد نظر قرار گیرد، گفت: رسانه‌ها با تولید و توزیع مطلوب اطلاعات، نقش چشمگیری در ارتقای آگاهی‌های گوناگون و ضروری بر عهده می‌گیرند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها با شفاف‌سازی اذهان عمومی جامعه را در نیل به تعالی و ترقی همه‌جانبه یاری می‌کنند، گفت: این وظیفه خطیر به عهده رسانه‌ها است که با ساخت برنامه‌های مناسب، افکار عمومی جامعه را به سمت ایجاد و توسعه فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی سوق دهند.

این مسئول با اشاره به اینکه به منظور ترویج فرهنگ کارآفرینی تور خبرنگاری بازدید از تعاونی‌های فعال و برتر در زنجان اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: همچنین در این راستا همایشی که نقش رسانه‌ها را در فرهنگ تعاون و کارآفرینی نشان دهد، نیز برگزار می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای چنین برنامه‌هایی نسبت به اطلاع‌رسانی در زمینه فرهنگ تعاون اقدام شده و مشکل اشتغال تا حد زیادی برطرف شود.

 

۵ دی ۱۳۹۴ ۱۴:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید