اخبار

800 هزار زنجانی عضو تعاونی‌ها هستند

800 هزار زنجانی عضو تعاونی‌ها هستند
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه 800 هزار زنجانی عضو تعاونی هستند، گفت: این میزان با احتساب شرکت‌های تعاونی سهام عدالت احصا شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌های تعیین شده در برنامه پنجم توسعه باید سهم تعاون از تولید ناخالص ملی 25 درصد باشد.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا راهبردهای هفت گانه تعاون نیز مشخص شده است که این راهبردها می‌تواند نقش بسزایی در توسعه تعاون داشته باشد، گفت: تقویت ارتباطات و پیوندهای موجود بین تعاونیها و اتحادیه‏ها از راهکارهای این راهبرد است.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در همین راستا نسبت به پالایش تعاونی‌های استان اقدام شده است، اضافه کرد: در حال حاضر از هر پنج نفر یک نفر عضو تعاونی‌های استان هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه با احتساب تعاونی‌های سهام عدالت 800 هزار نفر عضو تعاونی در استان زنجان وجود دارد، تصریح کرد: اگر تعاونی‌های سهام عدالت را در نظر نگیریم 200 هزار نفر از جمعیت بیش از یک میلیون نفری استان عضو تعاونی هستند.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  با اشاره به اینکه  در مجموع استان زنجان در زمینه مشارکت مردم در تعاونی در رتبه‌های میانگین کشوری قرار دارد، اظهار کرد: در مجموع اگر بخواهیم حساب کنیم استقبال پایین است و خیلی تفاوت فاحشی بین استان‌های مختلف نیست.

وی با اشاره به اینکه افزایش مشارکت مردمی نیازمند ترویج فرهنگ تعاون است و یک بند سیاست‌های کلی نیز فراهم ساختن زمینه مشارکت مردمی در اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: متاسفانه هنوز فرهنگ کار دسته جمعی در استان جانیفتاده که باید نسبت به این کار اقدام کنیم.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه توسعه‌ تعاونی‌های شهرستان افزود: پذیره نویسی این امر در شهرستان انجام شده است.

 

۷ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید