اخبار

نرخ بیکاری شهری استان زنجان 8.6 درصد است

نرخ بیکاری شهری استان زنجان 8.6 درصد است
استاندار زنجان در هفتمین کارگروه اشتغال استان جلسه وضعیت اشتغال در شهرستان خدابنده را مطلوب و بالاتر از میانگین استان دانست و اظهار داشت: نرخ بیکاری شهری در خدابنده کمتر از 7 درصد است درحالیکه متوسط نرخ بیکاری شهری در استان زنجان حدود 8.6 درصد می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان مهندس جمشید انصاری نرخ بیکاری روستایی وضعیت استان زنجان و شهرستان خدابنده را قابل قبول اعلام نمود و گفت: نرخ بیکاری روستایی در کشور 7.4 درصد است ولی این رقم در استان زنجان بطور متوسط 3.2 درصد می باشد.

استاندار زنجان افزود: برای نرخ بیکاری کمتر از 5 درصد نیازی به اجرای برنامه های ضربتی و خاص وجود ندارد و با برنامه ریزی در روند عادی نیز می توان این میزان را کاهش داد.

مقام عالی استان از فرماندار خدابنده خواست تا با همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان بویژه جهاد کشاورزی، برنامه مشخصی برای اشتغال در شهرستان خدابنده ارائه نمایند و با ایجاد مشاغل جدید در روستاها، نرخ بیکاری روستایی را تقلیل بخشند.

انصاری از آمادگی دستگاههای حمایتی از قبیل صندوق کارآفرینی امید، فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برای ارائه آموزش ها و تسهیلات لازم بویژه در روستاها خبر داد و خاطرنشان کرد: باید مشاغل خانگی (هم در حوزه صنایع دستی و هم در حوزه کشاورزی) که بازار کار مشخصی دارند شناسایی شوند و با هدفگذاری مشخص بویژه در روستاها از این مشاغل حمایت های لازم انجام پذیرد.

وی بر توسعه خدمات فنی متناسب با شیوه های مدرن زندگی و تولید در مراکز دهستان ها و بخش ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: استفاده از ادوات کشاورزی پیشرفته،توسعه گازرسانی به روستاها و استفاده از لوازم فنی در جوامع امروزی،ضرورت ارائه خدمات فنی و رفع مشکلات را اجتناب ناپذیر نموده و با ارائه این خدمات در دهستان و بخش ها می توان از مراجعات روستاییان به شهرها برای استفاده از این خدمات جلوگیری نمود

استاندار زنجان در ادامه به محدودیت های موجود در ارائه ظرفیت های جدید آبی و توسعه زراعت اشاره نمود و اظهار داشت: حتی با آغاز بهره برداری از سد تالوار نیز برای استفاده از پایاب ها باید با برنامه ریزی دقیق پیش برویم.

انصاری از دستگاهها و موسسات حمایتی خواست تا در توسعه اشتغال در شهرستان خدابنده همکاری داشته باشند و تاکید نمود: جهاد کشاورزی در توسعه باغات و کشت گلخانه ای در این شهرستان برنامه ریزی لازم ا انجام دهد.

انصاری رئیس کارگروه اشتغال استان به افزایش قابل توجه حجم تسهیلات اعطایی از سوی صندوق توسعه کارآفرینی امید اشاره نمود و اظهار داشت: در طول دو سال اخیر با تغییر رویکرد در ارائه تسهیلات این صندوق، بصورت موثرتری در ایجاد اشتغال گام برداشته شده است.

مقام عالی استان تقویت منابع و امکانات این صندوق در سراسر کشور را یکی از سیاستهای دولت عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد با ورود صندوق توسعه کارآفرینی امید به حوزه های جدید، شاهد توسعه اشتغال بویژه در کسب و کارهای زود بازده باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که با ادغام تمامی صندوق های توسعه کارآفرینی در کشور، یک بانک مرتبط با مسائل کسب و کارهای خٌرد در کشور ایجاد شود تا بتواند منابع و اعتبارات بیشتری جذب نماید.

۱۳ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید