اخبار

شناسایی 34 هزار بیکار در استان زنجان

شناسایی 34 هزار بیکار در استان زنجان
مدیر توسعه،کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد: هم اکنون در استان زنجان حدود 34 هزار بیکار وجود دارد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی اظهار کرد: در سالی که گذشت 37 هزار بیکار در استان وجود داشت که بر طبق آمارهای موجود از تعداد این افراد در سال جاری کاسته شده است.
وی عنوان کرد: طبق آمارهای سازمان تامین اجتماعی استان زنجان 6000 بیمه شده جدید در سال جاری به ثبت رسیده‌اند و این بدان معناست که 6000 فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شده است.

یوسفی سپس آمار بیکاران استان زنجان را نسبت به استان‌های دیگر مثبت ارزیابی کرده و ادامه داد: وضعیت تعداد بیکاران در استان نسبت به استان‌های دیگر از جمله لرستان و خوزستان بهتر است.

مدیر توسعه،کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی  گفت: به تازگی کارگروهی با عنوان رفع موانع تولید که دبرخانه آن را سازمان صنعت، معدن و تجارت بر عهده دارد، تشکیل شده است. هدف از تشکیل این کارگروه رفع موانع تولید در استان و شناسایی مشکلات است. البته این کارگروه به تازگی تشکیل شده است و برای اجرایی شدن برنامه‌ها و اعلام تصمصمات نیاز به گذر زمان داریم.

یوسفی افزود: با تغییر نام کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری به کارگروه تخصصی اشتغال سعی شده برنامه‌ها تنها در بعد اشتغال تدوین شود.

وی به منابع محدود در کارگروه اشتغال در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: منابع مالی ما در این رابطه محدود بود تا جایی که از سال 88 به بعد هیچ اعتباری ابلاغ نشد و تا سال 92 از محل اعتبارات سال 88 تسهیلات به افراد متقاضی پرداخت می‌شد. همین مساله موجب شد تا از بازدهی بنگاه‌های زود بازده اقتصادی کاسته شود.

یوسفی افزود: سال گذشته اعتباری برای مشاغل خانگی ارائه شد، اما به دلیل نرخ بالای وام یعنی 24 درصد افراد در این خصوص استقبال کمتری از خود نشان دادند و ما تنها توانستیم 20 درصد از افراد فعال را در این حوزه جذب کنیم.

۱۴ دی ۱۳۹۴ ۰۷:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید