اخبار

گروه راهبری تعاون در زنجان تشکیل شد

گروه راهبری تعاون در زنجان تشکیل شد
معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: به منظور بررسی راهکارهای توسعه تعاون گروه راهبری تعاون در این استان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی اظهار کرد: فراهم کردن زمینه و بستر برای تعامل، همکاری و همفکری به منظور گسترش و تقویت پیوند‌های موجود فعلی بین تعاون‌گران استان زنجان، نقش موثری در رسیدن تعاون به جایگاه اصلی آن خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه گروه راهبری توسعه و تعاون در استان تشکیل شده است، تصریح کرد: هدف از تشکیل این گروه بررسی راهکارهای توسعه تعاون و بررسی مشکلات بخش تعاون است.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به برگزاری جلسات مربوط با تشکیل گروه راهبری بیان کرد: هم‌اندیشی و راهبری توسعه استان زنجان با مشارکت صاحب‌نظران، فعالان و علاقه‌مندان بخش تعاون ممکن می‌شود.

این مسئول بهره‌گیری از ظرفیت فکری فعالان بخش تعاون برای تدوین و پیشنهاد برنامه‌های عملیاتی به منظور تحقق هفت راهبرد اساسی برای تحول در بخش تعاون اقتصاد جمهوری اسلامی ایران را از جمله اهداف گروه راهبری تعاون اعلام کرد و گفت: ارتقای سطح تعاملات و همکاری بین فعالان بخش تعاون به حداکثر ممکن نیز از دیگر اهداف فعالیت این گروه است.

دنیایی با بیان اینکه فراهم کردن زمینه مشارکت بخش تعاون استان برای اجرای طرح‌های عظیم، بسترسازی مناسب برای بهره‌مندی از ظرفیت اجتماعی و اقتصادی بخش تعاون برای گسترش و ترویج فرهنگ تعاون از اهداف فعالیت گروه راهبری تعاون است، افزود: تقویت و ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان کالا و خدمات و مصرف‌کنندگان با تشکیل گروه راهبردی تحول و توسعه تعاون در استان زنجان محقق می‌شود.

وی تبیین و شناسایی مشکلات و موانع بخش تعاون استان و ارائه راهکارهای لازم برای حل آن‌ها، بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مدیران تعاونی‌ها و اتحادیه‌های استان زنجان را نیز از اهداف بخش توسعه تعاون عنوان کرد و گفت: استفاده عملیاتی از ایده‌ها، نقطه نظرات و تجربیات علاقه‌مندان، صاحب‌نظران و حامیان بخش تعاون، شناسایی و بهره‌برداری از امکانات دستگاه‌های اجرایی استان نیز از دیگر اهداف وزارت تعاون در این بخش است.

همفکری و تعامل در سیاست‌گذاری‌های اجرایی حوزه تعاون، کمک به ارتقای سهم بخش تعاون، انسجام بخشی به فعالیت‌های حوزه تعاون، ایجاد زمینه مناسب برای تعامل بین تعاونی‌ها و اتحادیه‌های استان، تقویت و ایجاد  پیوند‌ةای اجتماعی و اقتصادی و تجاری بین تعاونی‌ها و همچنین ایجاد زمینه تعامل و همفکری با تعاون‌گران از جمله اهداف فعالیت گروه راهبری تعاون است.

 

۱۹ دی ۱۳۹۴ ۱۰:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید